Spektakl na Wembleyju

Manchester City uzeo prvi trofej u sezoni pobjedom nad europskim prvakom

Nogometaši Manchester Cityja osvojili su Community Shield, trofej za kojeg se tradicionalno uoči početka sezone bore aktualni engleski prvak i osvajač FA Cupa...

Manchester City je pobijedio Chelsea s 3-2 u ogledu odigranom na Villa Parku, budući da se na Wembleyju, tradicionalnom domaćinu ovog događaja, nije moglo igrati zbog Olimpijskih igara.

U momčadi Chelseaja debitirao je 21-godišnji belgijski reprezentativac Eden Hazard, zvučno i skupio pojačanje ''plavaca'' iz Lillea.

Chelsea je stigao u vodstvo u 40. minuti, kada je Fernando Torres na asistenciju Ramiresa poentirao s nekih 7-8 metara lijevom nogom. Samo dvije minute kasnije, Chelseajev srpski branič Branislav Ivanović dobio je izravni crveni karton zbog klizećeg starta s dvije noge prema svom sunarodnjaku Kolarovu.

U nastavku je City u samo 12 minuta napravio preokret. Na 1-1 izjednačio je Yaya Toure u 53. minuti odličnim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora, a još je ljepši gol zabio Carlos Tevez u 59. minuti, kada se oslobodio Luiza, a onda, također s ruba kaznenog prostora, neobranjivo opalio u kut gola Petra Čecha.

U 65. minuti već je bilo 3-1. Kolarov je ubacio s lijeve strane, a Nasri je prisebno iz prve pospremio loptu u mrežu.

Pogodak nade za Chelsea u 80. minuti postigao je Ryan Bertrand, i to nakon velike pogreške Cityjevog vratara Costela Pantilimona, koji je dobio priliku zbog ozljede Joea Harta. Nakon niskog udarca Sturridgea, vratar Cityja je nespretno odbio loptu, na koju je stigao Bertrand i bez problema je iz blizine ugurao u praznu mrežu.

Manchester City osvojio je svoj četvrti naslov pobjednika u ovom natjecanju, prvi nakon 1972. godine, dok je Chelsea propustio šansu za peti naslov u Community Shieldu.(TS)

Community Shield:

Manchester City – Chelsea 3-2 (Yaya Toure 53, Tevez 59, Nasri 65 / Torres 40, Bertrand 80)