Manchester City uvjerljivim slavljem nad Aston Villom preuzeo vrh Premiershipa!

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su kao domaćini Aston Villu s 4-1 u 8. kolu Premiershipa, te su s nova tri boda preskočili gradskog rivala Manchester Uniteda na prvom mjestu na ljestvici.

Manchester City s učinkom od sedam pobjeda i jednog remija ima 22 boda, dok je Manchester United, koji je ranije odigrao 1-1 u gostima kod Liverpoola, pao na drugo mjesto s dva boda manje.

Dva mančesterska kluba su uz Newcastle i jedini neporaženi u Premireshipu. Do ove runde je taj status imala i Aston Villa, ali joj je City nanio prvi poraz.

Inače, prvi su do vodstva mogli stići gosti, ali je Agbonlahor ostao bez realizacije u situaciji ''jedan na jedan''. Hart je obranio njegovu čistu šansu.

''Građani'' su poveli u 28. minuti krasnim pogotkom ''škaricama'' talijanskog napadača Marija Balotellija. Na 2-0 povećao je Johnson početkom nastavka. Warnock je promašio jednu visoku loptu, Johnson je ostao sam pred vratarom gostiju i poentirao nisko u kut. U 52. minuti već je bilo 3-0, a poentirao je glavom Kompany. Za goste je u 65. minuti na 3-1 smanjio Warnock iz blizine, a konačnih 4-1 postavio je Milner lijepim udarcem desnom nogom s više od 20 metara.

Hrvatski reprezentativac Ivan Klasnić sudjelovao je u gostujućoj pobjedi svog Boltona kod Wigana 3-1 samo od 85. minute, ali mu je i to bilo dovoljno da upiše asistenciju u drugoj minuti sudačkog dodatka Eaglesu za konačni rezultat.

Uspješni domaćini bili su Stoke protiv Fulhama s 2-0, Walters i Delap zabili su u zadnjih 10 minuta ogleda, te Norwich koji je svladao Swansea s 3-1. QPR i Blackburn odigrali su 1-1.