Povratak 'crvenih vragova'

Man Utd srušio Arsenal: Van Persie zabio na asistenciju Rooneyja!

Manchester United pobijedio je Arsenal 1:0 u 11. kolu Premiershipa...

U velikom derbiju 11. kola engleske Premierlige Manchester United je na svome Old Traffordu pobijedio vodeći Arsenal s 1-0 pogotkom Robina van Persieja.

Nakon očajnog ulaska u sezonu United se sada vratio u igru za naslov. Skočio je na peto mjesto s pet bodova manje od ''topnika'' koji su i poslije drugog poraza u sezoni ostali na vrhu, ali sada imaju samo dva boda više od Liverpoola.

United je bio daleko bolja momčad u prvom poluvremenu, a to je i naplatio u 27. minuti. Wayne Rooney je izveo korner, a bivši kapetan Arsenala Robin van Persie pobjegao svim čuvarima i glavom svladao Wojciecha Szczesnyja. Nizozemac je žestoko proslavio pogodak, odgovorivši tako menadžeru ''topnika'' Arseneu Wengeru koji ga je u najavi utakmice nazvao Arsenalovim čovjekom.

Goal van Persie Manchester United 1-0 Arsenal... by Sport-Today-2014

U drugom su poluvremenu gosti puno više napadali i pokušavali doći do izjednačenja, ali to im na koncu nije uspjelo. Štoviše, najveću je priliku u drugih 45 minuta imao Rooney.

Na ovaj je način prekinuta serija Arsenalovih nogometaša od deset uzastopnih gostovanja u Premierligi u kojima nisu poraženi. U tom su nizu, podsjetimo, ubilježili čak devet pobjeda i jedan remi, a zadnji su put izgubili u ožujku od Tottenhama. No, gostovanja na Old Traffordu su za ''topnike'' posljednjih godina prilično problematična. U posljednjih deset utakmica u svim natjecanjima United je pred svojim navijačima devet puta bio bolji od Wengerove momčadi, a jedan je ogled završio remijem.

Spomenimo i da su nevjerojatnu utakmicu u Walesu odigrali Swansea i Stoke. Gosti su vodili s 2-0, domaći su potom napravili potpuni preokret, da bi na koncu dvoboj završio bez pobjednika (3-3). (TS)