Vratio ih s 0:2

'Mali Ibra' opet spašava Milan: Pogledajte fenomenalnu golčinu!

Derbi 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva između Napolija i Milana u Napulju završio je podjelom bodova 2-2...

Vodio je Napoli pred domaćim gledateljima 2-0 golovima Gökhana Inlera i Lorenza Insignea, ali je Milan na kraju uspio spasiti bod dvama golovima Stephana El Shaarawyja.

Inler je zabio već u 4. minuti dalekometnim udarcem s tridesetak metara koji je neočekivano prevario Milanovog vratara Christiana Abbiatija iako je bio posred gola. Da bi stvari po "rossonere" bile gore, 26 minuta kasnije primili su novi nes(p)retan gol, nakon što je udarac Insignea iskosa s desne strane šesnaesterca prošao prvo kroz noge njihova braniča Francesca Acerbija, pa i čuvara mreže Abbiatija.

Milan je tako nakon pola sata igre imao dva gola minusa iako je bio opasniji po suparnička vrata i iako je stvarao više prilika.

Nadu sastavu Massimiliana Allegrija vratio je Stephan El Shaarawy netom prije poluvremena sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u rašlje, a konačnih je 2-2 postavio u 82. minuti prizemnim udarcem u dalji donji kut nakon asistencije u prostor od Robinha.

El Shaarawyju su postignuti golovi bili deveti i deseti ove sezone, te predvodi ljestvicu najboljih strijelaca lige. Zanimljivo, 20-godišnji napadač je zabio točno polovicu Milanovih golova u sezoni. (TS)