Drama u Udinama

Poznato još pet sudionika Lige prvaka: Portugalaca više od Talijana!

Nogometaši Malage postali su čak 13. španjolska momčad koja će zaigrati u europskom natjecanju (Liga prvaka i Europa liga), nakon što su obranili prednost iz prve utakmice protiv grčkog Panathinaikosa...

Malaga je u prvoj utakmici slavila pred svojim navijačima rezultatom 2-0, a istu je prednost vrlo lako obranila u Ateni na stadionu Spiros Louis. Španjolci su toliko zatvorili i umrtvili utakmicu da gledatelji nisu vidjeli nijedan udarac prema vratima sve do 68. minute utakmice!

Nakon toga napadi su počeli sjevati i s jedne i s druge strane, ali promjene rezultata nije bilo. Malaga se na kraju obranila i plasirala u natjecanje Lige prvaka po prvi puta u klupskoj povijesti!

Belgijski prvak Anderlecht uspio je okrenuti zaostatak iz prve utakmice protiv ciparskog prvaka AEL Limassola. Nakon 2-1 pobjede u prvoj utakmici, Ciprani su na kraju ipak popustili i u samoj završnici ispustili povijesnu priliku.

Андерлехт - АЕЛ Лимасол 2:0 by FootballKing2192

Anderlecht je propustio niz odličnih prilika prije negoli je Mbokani u 81. minuti utakmice zabio za 1-0, s čime je belgijski prvak stigao u prednost što se ukupnog rezultata tiče. Nakon primljenog pogotka Ciprani su se otvorili, a nogometaši Anderlechta dobili puno slobodnog prostora, kojeg je iskoristio Jakovenko u pretposljednjoj minuti susreta.

Recimo i da je Bjeloruski BATE Borisov uspio sačuvati 2-0 prednost iz prve utakmice protiv izraelskog Hapoel Kiryat Shmona. Poveli su domaćini s 1-0 u 67. minuti susreta, ali do drugog pogotka nisu mogli. Otvoreni gard Izraelaca iskoristio je Pavlov u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je pogotkom potvrdio prolazak svoje momčadi u skupinu Lige prvaka.

Nogometaši portugalske Brage posljednji su koji su u utorak izborili nastup u skupini najprestižnijeg klupskog natjecanja Europe.

Braga je sasvim zasluženo, ali tek nakon boljeg izvođenja jedanaesterca, slavila u Udinama i izborila nastup u Ligi prvaka. Regularni dio utakmice, kao i dva produžetka, završena su rezultatom 1-1, baš kao i prije tjedan dana u Portugalu, pa su pobjednika morali dati udarci s bijele točke.

Gosti su pogodili svih pet kaznenih udaraca, dok je jedini za momčad Udinesea promašio Maicosuel kao treći izvođač po redu.

Recimo i da su domaćini poveli preko Pabla Armera u 25. minuti prvog dijela, te onda u potpunosti nestali s travnjaka. Braga je u drugih 45 minuta čak 16 puta zapucala prema vratima sastava iz Udina, a tek je Ruben Micael pronašao put do mreže u 72. minuti.

Ovakvim raspletom posljednje utakmice današnjeg dana vrijedi naglasiti da će Italija, po prvi puta nakon sezone 1998/1999 imati samo dva predstavnika u Ligi prvaka (Juventus i Milan), te da će Portugal, po tek treći put u povijesti, imati tri predstavnika (Porto, Benfica i Braga) u najjačem klupskom natjecanju Europe, a ujedno i svijeta.

Liga prvaka, kvalifikacije, uzvrati:

Panathinaikos - Malaga 0-0, ukupno 0-2

Hapoel KS - BATE 1-1 (Lencse 67 / Pavlov 90+4), ukupno 1-3

Anderlecht - AEL Limassol 2-0 (Mbokani 81, Jakovenko 89), ukupno 3-2

Udinese - Braga 1-1 (Armero 22' / Ruben Micael 72'), ukupno 2-2, 4-5 nakon penala