Katastrofa Zenita

Malaga bodom u Milanu osigurala osminu finala, Arsenal u problemima!

Nogometaši Milana i Malage odigrali su 1-1 u ogledu 4. kola C skupine Lige prvaka na San Siru, dok je Anderlecht doma pobijedio Zenit iz Sankt Peterburga s 1-0…

Malaga je s ovakvim epilogom osigurala plasman u nokaut-fazu već nakon četvrte runde, dok će preostale tri momčadi voditi utrku za drugo mjesto, odnosno za treće koje vodi u Europa ligu.

Milan se nije uspio revanširati Malagi za poraz koji je od nje pretrpio u Španjolskoj prije dva tjedna 1-0, iako je bio puno bolja momčad, što će potvrditi i statistika utakmice. ''Rossoneri'' su imali 19 udaraca na gol, gosti tek četiri, dok je omjer u udarcima u okvir gola bio 13-3 za domaćine.

Gosti su poveli u 40. minuti, kada je Eliseu pogodio desnom nogom. Eliseu (3) i Joaquin (2) su zabili zadnjih pet golova za Malagu u Ligi prvaka.

Milan je dobio samo jednu od zadnje 23 utakmice u Ligi prvaka, uključujući i ovu, kada je na poluvremenu bio u rezultatskom zaostatku. Nije niti ovoga puta napravio preokret, ali je barem spasio jedan bod zahvaljujući Alexandreu Patu, koji je poentirao glavom u 73. minuti iz neposredne blizine nakon ubačaja Constanta iz kornera. Pato je četiri od svojih zadnjih pet golova u Ligi prvaka zabio protiv španjolskih suparnika.

Veliki posao obavio je Anderlecht, koji je u Bruxellesu svlada Zenit 1-0 pogotkom Dieudonnéa Mbokanija desnom nogom u 17. minuti. Zbog tog pogotka, ali i općenito učinka na cijeloj utakmici, Mbokani je bio proglašen za igrača utakmice.

Zenit je imao nešto veći posjed lopte, ali je Anderlecht u potpunosti zaslužio tri boda. Zenit je imao samo četiri udarca prema golu, upola manje od domaćina koji je ubilježio prvu domaću pobjedu u ovom natjecanju nakon devet godina čekanja.

Arsenal je vodio 2:0 u Gelsenkirchenu golovima WalcottaGirouda, no Schalke je zahvaljujući Huntelaaru Farfanu stigao do 2:2. Nijemci su tako poslije četiri odigrana kola i dalje vodeći bez poraza, dok su Topnici sada u opasnoj situaciji, budući da je Olympiakos s 3:1 slavio protiv Montpelliera i došao na bod zaostatka za Arsenalom. (TS)