Spektakl u četvrtfinalu

Majstorstvo Brazilke obišlo svijet: 'Sombrero' i golčina!

Erikin pogodak Ekvatorijalnoj Gvineji hit je na SP nogometašica.

Prvo mjesto u skupini D Svjetskog prvenstva u Njemačkoj s maksimalne su tri pobjede osvojile Brazilke koje su bez poteškoća u Frankfurtu svladale Ekvatorijalnu Gvineju s 3-0. Posebno je oduševio pogodak Erike za 1:0.

Australske nogometašice u izravnom su obračunu za četvrtfinale svladale Norvešku s 2-1 i osvojile drugo mjesto u skupini D. U dvoboju odigranom u Leverkusenu Norvežanke su povele u 56. minuti preko Elise Thorsnes nakon velike pogreške suparničke obrane, ali samo minutu kasnije izjednačila je Kyah Simon. Ista je igračica u 87. minuti donijela prvu pobjedu Australiji protiv svjetskih prvakinja iz 1995. godine. Norveška je, pak, prvi put ostala bez plasmana među najboljih osam na svjetskim smotrama.

U skupini C Šveđanke su napravile iznenađenje pobijedivši Amerikanke (2-1), svjetske prvakinje iz 1999. i treće s prošlog SP-a. Skandinavke je u Wolfsburgu u vodstvo dovela Lisa Dahlkvist pogotkom s bijele točke u 16. minuti. Nilla Fischer je u 35. minuti povećala prednost Švedske, a Amerikanke su do kraja uspjele tek ublažiti poraz zgoditkom Abby Wambach u 67. minuti. SAD-u je to prvi poraz u povijesti u fazi natjecanja po skupinama na svjetskim prvenstvima.

Švedska je s tri pobjede osvojila prvo mjesto u skupini, a dalje idu i Amerikanke koje će u nedjelju u četvrtfinalnom dvoboju u Dresdenu igrati protiv Brazila. Šveđanke će se, pak, u Augsburgu suprotstaviti Australkama. Ostala dva para poznata su od ranije, Njemačka će u Wolfsburgu igrati protiv Japana, a Engleska u Leverkusenu protiv Francuske.