Lovren izvan kadra

Lyonu derbi protiv St. Etiennea, težak poraz Marseillea

U 16. kolu Le Championnata nogometaši Lyona slavili su na gostovanju kod St. Etiennea 1-0 golom Michela Bastosa iz slobodnog udarca...

Zabio je brazilski ljevokrilni igrač u 65. minuti udarcem s nekih 25 metara. Lopta je prošla kroz živi zid i uhvatila St. Etienneovog vratara Stephanea Ruffiera na krivoj nozi.

Bastos je svoj četvrti ovosezonski gol i 50. ukupno u Le Championnatu (25 u Lilleu i 25 u Lyonu) zabio u trenucima dok je Lyon igrao s igračem manje. Također, od spomenutih 50 postignutih golova 12 otpada na slobodne udarce.

U 56. minuti je isključen branič Lyona Mouhamadou Dabo, a bilo mu je to drugo isključenje u dva posljednja ronska derbija (derbija francuske regije Rhone-Alpes, op.a.). Do kraja, točnije u 85. minuti, je St. Etienneu isključen Alejandro Cesar Alonso, pa su posljednji sučev zvižduk momčadi dočekale brojčano izjednačene.

Ozlijeđenog Dejana Lovrena nije bilo u kadru pobjedničke momčadi kojoj je to bila 10. ovosezonska pobjeda, te na vrhu ljestvice ima pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog PSG-a.

U preostale dvije utakmice dana Marseille je na svom Velodromeu izgubio od Lorienta 3-0, dok su Reims i Lorient podijelili bodove odigravši 0-0. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić odigrao je cijelo drugo poluvrijeme za Bordeaux.

Visoka je pobjeda Lorienta prouzročena isključenjem Marseilleovog veznjaka Charlesa Kaborea iz 38. minute. Marseille je dvije posljednje domaće ligaške utakmice (prethodno je izgubio 1-4 od Lyona) izgubio s tri gola razlike, što mu se nije dogodilo nikad prije u povijesti.