Vjerovali ili ne

Ludnica od utakmice: Arsenal preokrenuo 0:4 u trileru s 12 golova!

Ako je Zadar protiv Dinama izveo veliki preokret, što onda reći za Arsenalovo čudo na Madejski Stadiumu?

Ako je Zadar protiv Dinama izveo veliki preokret, što onda reći za Arsenalovo čudo na Madejski Stadiumu? Topnici su u osmini finala Liga kupa gubili kod Readinga 4:0 nakon 37 minuta, ali su se na krilima fenomenalnog Thea Walcotta uspjeli vratiti i u produžecima izboriti prolaz u četvrtfinale!

Arsene Wenger izveo je na teren totalno drukčiju postavu od one koja je za vikend pobijedila Queens Park Rangerse. Na golu je bio 20-godišnji Damian Martinez, inače mladi vratar argentinske reprezentacije, kojeg su do 37. minute triput matirali igrači Readinga i jednom njegov suigrač Laurent Koscielny.

Igrači Readinga već su počeli slaviti, ali u drugoj minuti nadoknade prvog dijela Walcott je svojim prvim golom smanjio i nagovijestio uragan koji će se dogoditi u nastavku.

Prvo je Giroud zabio u 64., na izdisaju osnovnih 90 minuta Koscielny (89') postiže treći, a Walcott u petoj minuti nadoknade donosi produžetak.

Za totalni preokret pogađa Chamakh u 103., ali domaćini se nisu predavali i preko Pogrebnjaka poravnavaju na 5:5. Igrala se tad 116. minuta i vjerojatno su im u glavama bili penali, ali Theo Walcott se nije mirio s tim - u 121. je zabio za 6:5, a nakon što je Reading krenuo u totalni juriš, Chamakh je zaključio nevjerojatnu večer golom za konačnih Reading - Arsenal 5:7.

''Liga kup nam ove sezone nije prioritet, ali da smo ispali na način na koji smo mogli ispasti, to sigurno ne bi bio trenutak u karijeri kojim bih se ponosio. Izbjegli smo katastrofu i vratili barem malo ponosa. Uspjeli smo ostaviti debakl iz prvog poluvremena iza sebe, a posebno zahvaljujem navijačima koji su i u tim trenucima bili uz nas. Sretan sam što smo im se odužili u nastavku'', naglasio je Wenger poslije utakmice.

''Bio je to nogomet kamikaza, čak i u produžetku kad smo izjednačili na 5-5. Voditi s 4-0 i igrati onako kako smo igrali, to je sramotno za sve nas. No, sada više ništa ne možemo napraviti'', rekao je trener Wigana McDermott koji je bio ljut i na suca.

''Pokazao je da će se igrati četiri minute sudačke nadoknade, a onda je Walcott izjednačio u 96. minuti. Možeš produljiti utakmicu za još 30 sekundi, ali još dvije minute… Ne možeš baš toliko krivo izmjeriti vrijeme…''

U preostalim utakmicama drugoligaši Leeds i Middlesbrough su skinuli skalpove prvoligaša - Southamptona, odnosno Sunderlanda, dok je najveće iznenađenje ipak pobjeda četvrtoligaša Bradforda nad prvoligašem Wiganom.

Leeds je kod kuće savladao Sunderland 3:0, Middlesbrough je slavio na gostovanju kod Sunderlanda 1:0, dok je Bradford sa 4:2 nakon penala u gostima pobijedio Wigan.

Aston Villa je u gostima savladala trećeligaša Swindon s tijesnih 3:2 golom Christiana Bentekea u 90. minuti. (TS)

Engleski Liga kup, osmina finala:

Leeds - Southampton 3:0 (Tonge 35, Diouf 88, Becchio 90+3)

Reading - Arsenal 5:7, produžeci (Roberts 12, Koscielny 18-1g, Leigertwood 20, Hunt 37, Pogrebnjak 116 / Walcott 45+2, 90+5, 120+1, Giroud 64, Koscielny 89, Chamakh 103, 120+3)

Sunderland - Middlesbrough 0:1 (McDonald 39)

Swindon - Aston Villa 2:3 (Storey 78, 81 / Benteke 30, 90, Agbonlahor 39)

Wigan - Bradford 2:4, na penale