Slično kao i City

Ludnica i u Francuskoj: Pogledajte potez u 94. minuti za naslov prvaka!

Pobijedili su nogometaši Montpelliera na svom Mossonu Lille 1-0 u dvoboju pretposljednjega, 37. kola Le Championnata. Zabili su gol u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena...

U jeku napada gostujuće momčadi, aktualnih prvaka čijoj je ambiciji za obranu naslova igrala samo pobjeda u Montpellieru, najbolji napadač lige Olivier Giroud dobrim se kretanjem na centru izmaknuo zaleđu, sam krenuvši na gol gostujućeg vratara Landreaua. Iako ga je gostujući nogometaš Chedjou sustigao, Giroud ga je inteligentno zaobišao pred gol-aut-linijom te vratio povratnu loptu na rezervista Ait-Fanu, koji je proslijedio loptu u praznu mrežu. Giroudova je asistencija bila potez velemajstora i potez vrijedan naslova prvaka, prvog u Montpellierovoj povijesti.

Sastav Renea Girarda sada još u posljednjem kolu mora izvući bod na gostovanju kod Auxerrea, koji je u nedjelju i definitivno ispao iz lige nakon 31 godine neprestanog boravka u elitnom društvu, da bi osigurao naslov.

Prijeti mu još samo PSG, koji je u nedjelju na Parku prinčeva pobijedio Rennes 3-0. Svoj je prvi hat-trick u Le Championnatu zabio Brazilac Nene, koji je 18 od 21 ovosezonskoga postignutog gola zabio na domaćem travnjaku. Parižani u posljednjem kolu čekaju eventualni Montpellierov kiks na gostovanju kod Lorienta.(TS)