Škotski Premiership

Ludilo u 'zelenom dijelu' Glasgowa: Celtic osvojio 43. naslov prvaka!

Nogometaši Celtica iz Glasgowa osigurali su u subotu, i matematički, novi naslov prvaka u škotskom Premiershipu. Za njih je to 43. naslov najbolje momčadi u povijesti...

Da se odagna i teorija Celticu je u subotu trebao tek jedan osvojeni bod na gostovanju kod Kilmarnocka, u ogledu 33. kola. No, Celtic je sa stilom došao i do pobjede od čak 6-0 i do proslave naslova prvaka.

Već u 15. minuti je bilo 2-0 (strijelci su bili Mulgrew i Loovens), a do kraja prvog dijela još je dva puta kapitulirala domaća obrana. U nastavku je trajalo slavljeničko raspoloženje kod gostiju sve do 88. minute, dokad je stajao rezultat s poluvremena, no onda su gosti zabili dodatna dva gola za još ljepšu proslavu. (TS)

szólj hozzá: Kilmarnock Celtic 0:6 GOALS