Na vrhu s Juveom

Ludilo u Napulju: Cavani 'hat-trickom' srušio Lazio!

U 5. kolu prve talijanske nogometne lige nogometaši Napolija razbili su Lazio u Napulju s visokih 3-0 uz hat-trick sjajnog urugvajskog centarfora Edinsona Cavanija...

U derbiju 5. kola Napoli je pokazao da će ove sezone uz Juventus najvjerojatnije biti prvi favorit za osvajanje naslova prvaka Italije. Na stadionu San Paolo je bez ikakvih problema slavio protiv, uoči petog kola, trećeg sastava Serie A i to s glatkih i uvjerljivih 3-0.

Sva tri pogotka postigao je najbolji igrač momčadi Waltera Mazzarrija – Edinson Cavani. Mrežu Rimljana načeo je u 19. minuti nakon asistencije Mareka Hamšika, a 12 minuta kasnije već je bilo 2-0 na dodavanje Paola Cannavara. Tih 2-0 je ujedno bio i rezultat poluvremena.

Nakon povratka iz svlačionica mreže su mirovale sve do 64. minute kada je svoj treći gol postigao već spomenuti Cavani, a ovoga puta je asistent bio Hugo Campagnaro. Svakako treba naglasiti da je ovo bio drugi hat-trick Cavanija Laziju u svojoj šestoj sezoni u Seriji A.

Ovom pobjedom Napoli je na diobi prvog mjesta s aktualnim prvakom Juventusom, s 13 bodova na kontu, te identičnom 11-2 gol-razlikom.

Nakon dva minimalna poraza (1-0) u prve dvije domaće utakmice nove sezone, nogometaši Milana konačno su pronašli žrtvu. Na Giuseppe Meazzi je s 2-0 pala momčad Cagliarija, a oba je pogotka "smjestio" 19-godišnji Stephan El Shaarawy. Kod prvog mu je u 16. minuti asistirao Riccardo Montolivo, a kod drugog, u 82., Massimo Ambrosini. Recimo i da je ovo ujedno bila prva pobjeda jednog od dva milanska kluba (Milan i Inter) ove sezone na domaćem travnjaku.

Roma je na Olimpicu remizirala sa Sampdorijom 1-1, a strijelac za momčad iz glavnog grada Italije (Rim) bio je legendarni Francesco Totti. Talijan je s tim golom, 216., došao na treće mjesto ljestvice najboljih strijelaca Serie A svih vremena, odmah iza legendarnog Giuseppea Meazze (271 pogodak) i Jose Altafinija (217).

Od ostalih rezultata izdvojimo još gostujuću pobjedu Intera kod Chieva 2-0. Unatoč većem broju pokušaja udaraca prema suparničkim vratima (12-9), Chievo je doživio drugi ovosezonski poraz na Marc'Antonio stadionu u Veroni.

Urugvajac Alvaro Pereira zabio je za vodstvo gostiju pred sam kraj prvog poluvremena, a konačnih 2-0 postavio je Antonio Cassano u 74., nakon što je u igru ušao u 26. minuti umjesto, vrlo vjerojatno, ozlijeđenog Wesleyja Sneijdera.

Recimo i da je Marko Livaja u redovima Intera cijeli susret odgledao s klupe za pričuvne igrače. (TS)