1000. utakmica Fergusona

Ludi preokret Uniteda: Van Persie se osramotio, pa zabio hat-trick!

Nizozemski napadač Robin van Persie podario je tri boda svom novom menadžeru u Manchester Unitedu, Sir Alexu Fergusonu, u njegovoj 1000 utakmici na klupi "crvenih vragova"...

Samo tri minute prije kraja utakmice novi prvoligaš Southampton imao je 2-1 prednost i vrlo dobru situaciju da po prvi puta nakon 2003. godine slavi protiv Uniteda na svom travnjaku. Međutim, tada se za United ukazao ljetos pristigli iz Arsenala Van Persie i s dva nova pogotka u potpunosti preokrenuo susret. No, krenimo redom...

Poveo je Southampton u 16. minuti prvog dijela preko Rickieja Lamberta, kojeg je savršeno u glavu "pogodio" Jason Puncheon ubacivanjem s desne strane Southamptonova napada. Svega sedam minuta kasnije, preslika akcije na drugoj strani. Antonio Valencia pronašao je Van Persieja na drugoj vratnici, samo što ovaj nije glavom, već sjajnim udarcem ljevicom pogodio za 1-1.

Manchester je nakon izjednačena bio dominantan i prijetio, ali nije uspijevao postići vodeći pogodak. Stigla je tako 55. minuta i trenutak kada je "klizanje" Patricea Evre bilo kobno za United. Strijelac prvog pogotka Lambert ubacio je s lijeve strane, a ponovno glavom, ovoga puta Morgan Schneiderlin, zabio za novo vodstvo domaćina.

Imao je Van Persie veliku priliku za izjednačenje u 69. minuti s bijele točke, ali je njegov pokušaj "Panenke" bez problema obranio Kelvin Davis. Bio mu je to treći zaredom obranjeni jedanaesterac u Premierligi (United, Manchester City, Aston Villa).

Kada se ušlo u posljednjih pet minuta utakmice šanse Uniteda opasno su počele kopniti s obzirom da nije preokrenuo minus u tako malo vremena još od 1993. godine (u Premierligi) i utakmice protiv Sheffield Wednesdaya.

No, tada u 87. Van Persie najprije posprema odbijanac Rija Ferdinanda od vratnice za 2-2, a potom prekrasnim trzajem glave u drugoj minuti sudačke nadoknade zabija za 3-2, nakon ubacivanja Nanija iz kornera s lijeve strane Unitedova napada. Bio je to 51. pogodak Nizozemca u posljednjih 58 premierligaških utakmica. (TS)

Engleska Premierliga, 3. kolo:

Liverpool - Arsenal 0-2 (Podolski 31, Cazorla 68)

Newcastle - Aston Villa 1-1 (Ben Arfa 59 / Clark 22)

Southampton - Manchester United 2-3 (Lambert 16, Schneiderlin 55 / Van Persie 23, 87, 90+2)