Tottenham savršen

Ludi preokret PAOK-a: Slovak promašio dva penala!

Nogometaši Tottenhama i dalje su savršeni u Europa ligi ove sezone, pa su tako ovog četvrtak dobili i treću utakmicu u skupini K.

Na gostovanju je londonska momčad pobijedila Sheriff 2:0, kojem na vratima nije pomogao niti hrvatski vratar Vjekoslav Tomić. Dva puta je zajedno s domaćom obranom kapitulirao. U 12. minuti je strijelac bio Vertonghen, dok je u 75. precizan bio Defoe. Za Jermaina Defoea je to bio treći pogodak u Europa ligi ove sezone.

U drugom ogledu te skupine do prve je pobjede došao ruski Anži koji je na svom travnjaku s 1:0 pobijedio Tromsø. Jedini je strijelac u 19. minuti bio Burmistrov.

U skupini G je prvu pobjedu, pak, ostvario kijevski Dinamo. Uvjerljivo 3:0 domaće slavlje protiv švicarskog Thuna hrvatski je dvojac (Ognjen Vukojević - Domagoj Vida) pratio s klupe za pričuve. Pogotke su zabili Jarmolenko, Mbokani i Gusev, a na ljestvici te skupine G vodi Genk makar je remizirao s bečkim Rapidom na svom terenu 1:1.

U skupini H su obje utakmice završile s 1:1 (Freiburg - Estoril i Liberec - Sevilla). Spomenimo da za Sevillu nije igrao njen kapetan, hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, a gosti su do izjednačenja došli preko Vitola u 88. minuti, kada je Sevilla imala i igrača više (isključen je u 78. domaći vratar Kovar). Za Liberec je cijelu utakmicu igrao Renato Kelić.

Bez osvojenog boda je i dalje varšavska Legija koja je u skupini J poražena kod turskog Trabzona 2:0. Hrvatski nogometaš Ivica Vrdoljak za goste je igrao do 65 minute.

Najzanimljivija utakmica je igrana u Solunu gdje je PAOK pobijedio Maccabi Haifu 3:2, makar su gosti vodili 2:0. Inače, na tom je ogledu igrač PAOK-a, Slovak Miroslav Stoch, promašio čak dva penala!

Europa liga, 3. kolo:

skupina G:

Dinamo Kijev - Thun 3:0 (Jarmolenko 35, Mbokani 60, Gusev 78)

Genk - Rapid 1:1 (Gorius 21 / Sabitzer 82)

Redoslijed: 1. Genk 7, 2. Dinamo Kijev 4, 3. Thun 3, 4. Rapid Beč 2.

skupina H:

Freiburg - Estoril 1:1 (Darida 11 / Seba 53)

Liberec - Sevilla 1:1 (Rabusic 20 / Vitolo 88)

Reoslijed: 1. Sevilla 7, 2. Liberec 5, 2. Freiburg 2, 4. Estoril 1.

skupina J:

Apollon - Lazio 0:0

Trabzon - Legia 2:0 (Janko 7, Adin 83)

Redoslijed: 1. Trabzon 7, 2. Lazio 5, 3. Apollon 4, 4. Legia 0.

skupina K:

Anži - Tromsø 1:0 (Burmistrov 19)

Sheriff - Tottenham 0:2 (Vertonghen 12, Defoe 75)

Redoslijed: 1. Tottenham 9, 2. Anži 4, 3. Sheriff 2, 4. Tromsø 1.

skupina L:

Šahter Karagandi - AZ Alkmaar 1:1 (Finončenko 11 / Gudmundsson 26)

PAOK - Maccabi Haifa 3:2 (Vitor 35, Ninis 39, Salpingidis 66 / Ndlovu 13, Golasa 21)

Redoslijed: 1. PAOK 7, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Šahter Karagandi 2, 4. Maccabi Haifa 1.