Zabio u finišu za remi

Lovren junak Southamptona: Hrvat 'zamrznuo' Old Trafford!

Manchester United odigrao je samo 1:1 sa Southamptonom na Old Traffordu...

Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren postigao je drugi pogodak u dresu Southamptona u engleskoj Premierligi, a isti je "svecima" donio veliki bod na Old Traffordu protiv prvaka Manchester Uniteda.

Igrala se 88. minuta utakmice kada je Southampton izborio korner sa svoje lijeve strane napada. James Ward-Prowse odlično je zavrnuo loptu prema petercu, gdje je u velikoj gužvi naš Lovren postavio nogu, te uz malo sreće poravnao na 1-1. Lopta je na putu do mreže prošla i kroz noge Davidu De Gei. Očito se Lovren specijalizirao za pogotke slavnim klubovima u Premeirligi, s obzirom da je prvijenac postigao u pobjedi nad Liverpoolom 1-0.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, tako da je Southampton, barem privremeno, ostao četvrti, dok je United tek osmi, s već osam bodova zaostatka za vodećim Arsenalom.

γιουναιτεντσαουθαμπτον ourmatch.net by ourmatch

"Topnici" su na svom Emiratesu sjajnom predstavom razbili Norwich s 4-1, čime su ponovno samostalno izbili na vrh premierligaške ljestvice. Arsenal je poveo u 18. minuti preko Jacka Wilsherea, a cijela akcija za gol će zasigurno kandidirati za jednu od najljepših ove sezone. Santi Cazorla, Olivier Giroud i Wilshere su u pet dodavanja iz prve izigrali pet domaćih nogometaša, nakon čega je Wilshere, također iz prve, u situaciji jedan na jedan s vratarom postigao svoj drugi pogodak ove sezone.

Prvijenac Mesuta Özila u Premiershipu

Rezultat se nije mijenjao sve do 58. minute utakmice kada je Giroud ponovno asistirao, točnije ubacio s desne strane kaznenog prostora prema petercu, a u njemu je najviši bio Mesut Özil, za svoj prvijenac u Premierligi.

Točno 20 minuta prije kraja Jonathan Howson smanjio je prednost domaćina na 1-2, no Arsenal s nova dva pogotka u posljednjih sedam minuta susreta rješava pitanje pobjednika. Aaron Ramsey zabio je na asistenciju Jacka Wilsherea, a potom je i Velšanin upisao asistenciju za drugi pogodak Özila na utakmici.

Arsenal vs Norwich 4:1 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1

Arsenal sada na prvenstvenoj ljestvici ima 19 bodova, dva više od londonskog rivala Chelseaja, koji je s istim rezultatom slavio protiv Cardiffa.

Poveli su gosti iz Walesa preko Jordona Mutcha, koji je iskoristio lošu komunikaciju između Davida Luiza i vratara Petra Čecha. Brazilski je stoper propustio jednu vraćenu loptu, misleći da će ju Čech pokupiti, no on nije bio ni blizu iste, pa je Mutch iskoristio ponuđeno i doveo goste u vodstvo.

Chelsea slavio protiv Cardiffa

Cardiff se dobro branio sve do 33. minute kada je Samuel Eto'o lukavo izbio loptu gostujućem vrataru Marshallu, u trenutku kada je ovaj udarao istom o travnjak, nakon čega ju je imao namjeru ispucati. Neshvatljivo je zašto je to radio, s obzirom da mu je Eto'o stajao na svega pola metra od lopte. Kamerunac je uzeo loptu, umalo ju izgubio, no ona je ipak došla do Edena Hazarda koji zabija za 1-1.

Chelsea vs Cardiff 4:1 GOALS HIGHLIGHTS by footballdaily1

Belgijski i kamerunski reprezentativci zamijenili su uloge asistenta i strijelca u 66. minuti za vodstvo "bluza", a susret je prelomljen 12 minuta kasnije, kada je Oscar "bombom" s vrha šesnaesterca zabio za 3-1. Pobjedu je solo akcijom, ali i uz veliku pomoć gostujućeg vratar, potvrdio svojim drugim pogotkom na utakmici Hazard.

Nikica Jelavić na klupi

Spomenimo i da je Everton s 2-1 na Goodisonu slavio protiv Hull Cityja, te da je naš Nikica Jelavić cijelu susret odgledao s klupe za pričuve. (TS)