Poraženi u Parizu

Lovren i Lyon 'stradali' u francuskom derbiju, PSG na vrhu

Nogometaši Paris Saint Germaina svladali su Lyon s 2-0 u derbiju 9. kola francuske nogometne lige.

Najskuplje pojačanje Parižana Argentinac Javier Pastore u svakoj utakmici odigranoj za PSG pokazuje da je vrijedna investicija. U najvažnijem susretu dosadašnjeg tijeka sezone načeo je mrežu gostiju iz Lyona sjajnim prodorom i pogotkom u 65. minuti susreta. Pastore je probio desni bok obrane Lyona i ljevicom zakucao loptu u bliži kut nemoćnog Llorisa.

Konačan rezultat postavio je Jallet u 1. minuti sudačke nadoknade. Nene je izveo slobodan udarac s lijeve strane, lopta je u visokom luku preletjela sve igrače i došla na drugu stativu gdje je Jallet neometan snažnim udarcem uputio loptu pod gredu, a Lloris je i ovom prilikom bio bez izgleda.

Generalno gledaući PSG je bio za nijansu bolji i konkretniji tijekom cijelog susreta, imali su nešto više loptu u svom posjedu, a uputili su 17 udaraca prema protivničkim vratima u odnosu na 11 udaraca Lyona.

U redovima Lyona hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu i zaradio žuti karton u 81. minuti.