A i svi ih kritiziraju

Loše vijesti za Ajax: Nakon očajnog poraza izgubili i napadača!

Mladi islandski napadač Kolbeinn Sigthorsson zbog ozljede gležnja napustio je igru nakon samo 19. minuta ogleda s Groningenom kojeg su nogometaši Ajaxa izgubili 1-0.

Bivši napadač AZ Alkmaara Sigthorsson koji je standardan član prve jedanaestorice momčadi Ajaxa započeo je i prvenstveni susret protiv Groningena, no već nakon 19 minuta morao je napustiti teren zbog ozljede gležnja.

Još nije poznata težina njegove ozlijede, a iz kluba su potvrdili da će više informacija imati nakon detaljnijeg pregleda koji će biti obavljen u ponedjeljak. U međuvremenu nizozemski mediji su objavili da je već otkazan njegov nastup za Island koji u petak igra kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Euro 2012. u gostima protiv Portugala.

Inače, ''Kopljanici'' još uvijek drže treće mjesto na ljestvici s 15 bodova, šest manje od vodećeg AZ Alkmaara, no mogao bi ih već u nedjelju na toj poziciji preskočiti PSV.

Ajax je u nedjelju pretrpio prvi poraz ove sezone u prvenstvu. Izvještaji s utakmice sugeriraju da je Ajax ponudio skromnu partiju.

''Ajax nije niti sjena sastava kakav bi htio biti. Njegov je nogomet predvidljiv i bez inspiracije'', stoji u izvještaju na službenoj stranici lige.

Trenutak odluke na utakmici dogodio se u 62. minuti kada je Leandro Bacuna iz penala postigao jedini pogodak na utakmici. Kazneni udarac skrivio je Gregory van der Wiel, koji je usto dobio i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ajax je utamicu počeo u sastavu: Vermeer – Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita – De Jong, Janssen, Eriksen – Sulejmani, Sigthorsson, Boerrigter.

Posebno je zanimljivo istaknuti kako je Ajax u zadnjih šest utakmica u svim natjecanjima ostvario samo jednu pobjedu, i to u Kupu u gostima kod Noordwijka 3-1. U tom periodu su ''kopljanici'' u Ligi prvaka odigrali kod kuće s Lyonom 0-0, te izgubili kod Real Madrida s 3-0, dok su u prvenstvu prvo upisali dva remija, u gostima kod PSV-a 2-2 i kod kuće s Twenteom 1-1, a sada su i izgubili kod Groningena...

Vodeći AZ Alkmaar slavio je u gostima kod Venla 3-1. Twente je kod kuće odigrao samo 2-2 protiv Excelsiora, dok je Feyenoord na svom terenu izgubio od Den Haaga s 3-0.