Golčina za pobjedu

Bilić slavi drugu pobjedu zaredom zahvaljujući golčini Obinne

Nakon dugotrajnog lošeg razdoblja, u kojem su šest kola bili bez pobjede, nogometaši moskovskog Lokomotiva došli su do drugog uzastopnog slavlja u ruskom prvenstvu.

U subotu je Bilićeva momčad u 17. kolu na domaćem terenu pobijedila Krasnodar s 3-2. Dva je puta Lokomotiv dopuštao gostima da se vrate u igru, ali kad je Victor Obinna u 51. minuti doveo Moskovljane treći put u vodstvo, Krasnodar više nije imao rješenja.

Lokomotiv je poveo već u drugoj minuti pogotkom Damea N'Doyea, ali je osam minuta kasnije izjednačio Šipicin. U 20. minuti je strijelac ponovno bio N'Doye, a u akciji je sudjelovao i hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka. Gosti su, međutim, preko Wandersona u 48. minuti stigli do novog izjednačenja, no samo tri minute kasnije je Obinna postavio konačnih 3-2.

Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv, dok je naš vratar Dario Krešić bio rezerva Brazilcu Guilhermeu.

Bilićeva momčad sada na kontu ima 28 bodova, ali i dalje je na osmom mjestu.(TS)