'Ljudi bi morali prepoznati važnost utakmice'

Iako protivnik nije zvučan pobjeda protiv moldavskog prvaka Dinamu donosi minimalno direktan plasman u Europsku Ligu.

Očito je kako prvak Moldavije neće privući veliki broj znatiželjnika na Maksimir, barem ne onoliko koliko bi Modri željeli. No, ulog je ogroman, prolaz bi Dinamu ujedno značio i osiguranje direktnog plasmana u Europsku ligu, a i Liga prvaka bi došla nadohvat ruke. Toga je svjestan i kapetan Dinama Igor Bišćan.

'Nadam se da će stadion biti barem polupun. Ljudi bi trebali prepoznati važnost utakmice. Prigoda je povoljna. Plasman u Europsku ligu stvarno bi bio velik', kazao je Igor za Sportske novosti.

Dinamo će istrčati u dosad neviđenom sastavu. Na vrata će zbog ozljede Butine stati Lončarić, zadnju liniju činit će Vrsaljko, Bišćan, Cufre a dvojba je na lijevom boku Mesarić ili Ibanez. Od novih imena u vatru će i Arijan Ademi, a od prve minute trebao bi krenuti i Ante Rukavina koji sigurno neće odigrati cijelu utakmicu.

'Očito je da zaostajem s tjelesnom pripremom, radio sam 20-ak dana, suigrači 50. Pokušat ću odigrati na svježinu. Mogu pošteno odraditi 60-70 minuta', iskren je bio Ante.

Utakmica počinje u 20 sati, a tekstualni prijenos možete pratiti na našem portalu. Također, u našoj specijalnoj rubrici možete pratiti i kretanje ostalih rezultata u kvalifikacijama Lige prvaka.

Vjerojatni sastavi:

Dinamo: Lončarić - Vrsaljko, Bišćan, Cufre, Mesarić - Chago, Ademi - Badelj, Sammir, Rukavina - Slepička.

Šerif: Stojanov - Vranješ, Tarknišvili, Samardžić, Branković - Diedhieu, Nadson, Adamović, Volkov - Erohin - Franca.