Nova pobjeda Rome

Ljajić debitirao pogotkom, fenomenalan gol Pjanića

Nogometaši Rome upisali su u drugom kolu talijanske Serije A i drugu pobjedu. Na domaćem su terenu Rimljani pobijedili Veronu, povratnika u prvu ligu, s laganih 3-0...

Sva su tri pogotka postignuta u drugom dijelu, kada je Roma napokon naplatila bolju igru. Prvenstveno treba naglasiti da je u 52. minuti u igru ušao potencijalni srpski reprezentativac Adem Ljajić, a četrnaest minuta kasnije je postavio konačnih 3-0. U naletu je Ljajić, s 20-ak metara, opalio i pospremio loptu u bliži kut, kraj nemoćnog vratara Verone Rafaela.

Gol koji je prethodio Ljajićevom, koji je podsjetimo prije nekoliko dana stigao iz Fiorentine, je bio još ljepši. Bosanski se nogometaš Miralem Pjanić maestralno odlučio za lob, i to s 25 metara iskosa. Lopta je toliko precizno bila naciljana da je neumoljivo odsjela u mrežu uz oduševljenje domaćih navijača.

No, tko zna kako bi bilo da veronski bedem nije probio sam igrač Verone - Cacciatore je u 56. minuti postigao prvi gol na utakmici, točnije autogol.

U igračkom kadru domaće momčad nije bilo mladog hrvatskog nogometaša Tina Jedvaja.

Ostale se utakmice 2. kola igraju u nastavku nedjeljnog programa. (TS)