Gerrad siguran realizator

Liverpool jedva do remija kontroverznim penalom: Suarez opet 'roni'

U 22. kolu engleske Premierlige nogometaši Liverpoola i Aston Ville podijelili su bodove na Anfieldu odigravši 2-2...

Aston Villa je bila opasniji protivnik u prvom poluvremenu i gosti iz Birminghama imali su i vodstvo 2-0, pa domaćini ne smiju gledati bodu u zube, posebice uzme li se u obzir da su izjednačili iz kontroverznog jedanaesterca koji je izborio Luis Suarez.

Andreas Weimann donio je Aston Villu vodstvo u 25. minuti nakon brzog prizemnog ubacivanja Gabriela Agbonlahora, a već 11 minuta kasnije Christian Benteke zabija glavom nakon velike pogreške vratara Simona Mignoleta koji je pogriješio pri izletavanju. S desne je strane ubacio Agbonlahor, a Mignolet je krivo procijenio let lopte i vrhom prstiju ju izbio s glave svom braniču, da bi lopta došla ravno na glavu Bentekea koji potom pogađa praznu mrežu.

Liverpool 2-2 Aston villa all goals and... by GoalsArenaa

"Redsi" su ipak uspjeli smanjiti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena nakon što je Daniel Sturridge poslao loptu u mrežu po dodavanju Jordana Hendersona. Početkom drugog poluvremena dosuđen je penal za domaćine nakon navodnog kontakta Aston Villinog vratara Brada Guzana i Suareza, ali usporena snimka pokazuje da je urugvajski napadač jako preuveličao kontakt, ako ga je uopće bilo. No, penal je dosuđen, a siguran je realizator bio Steven Gerrard.

Liverpool 2-2 Aston Villa (All Goals) 18... by ourmatch

Imao je Liverpool puno vremena i za pobjednički gol, ali do njega nije stigao i Aston Villa zasluženo nosi bod s Anfielda. (TS)

Premierliga, 22. kolo:

Liverpool - Aston Villa 2-2 (Sturridge 45+2, Gerrard 52-11m / Weimann 25, Benteke 37)

Arsenal - Fulham 2-0 (Cazorla 57, 62)

Crystal Palace - Stoke 1-0 (Puncheon 51)

Manchester City - Cardiff 4-2 (Džeko 14, Navas 33, Toure 76, Agüero 79 / Noone 29, Campbell 90+3)

Norwich - Hull City 1-0 (Bennett 88)

West Ham - Newcastle 1-3 (Williamson 45+2-ag / Cabaye 16, 90+5, Remy 33)

Sunderland - Southampton 2-2 (Borini 32, Johnson 71 / Rodriguez 4, Lovren 31)