Vrlo teška utakmica

Liverpool svladao drugoligaša tek nakon penala za naslov na Wembleyu!

Nogometaši Liverpoola pobjednici su Carling Cupa. U finalu igranom na Wembleyju slavili su protiv drugoligaša Cardiffa 3-2 nakon lutrije jedanaesteraca...

U regularnom dijelu susreta bilo je 1-1, a nakon produžetaka 2-2. Poveo je Cardiff u 19. minuti, a strijelac je bio Joe Mason koji je nakon asistencije Kennyja Millera progurao loptu kroz noge Liverpoolovom vrataru Pepeu Reini. Nakon primljenog gola Liverpool je zagospodario travnjakom, ali pokušaji "redsa" nisu urodili plodom sve do 60. minute kada je Martin Škrtel pospremio jednu odbijenu loptu iz sredine šesnaesterca u mrežu.

Do kraja regularnog dijela susreta mreže se nisu tresle, a u produžetku je za vodstvo "redsa" zabio Dirk Kuyt u 108. minuti. Iskosa s desne strane njegov je prvi udarac odbijen, ali lopta mu se vratila ravno na nogu, a on je iz ponovnog pokušaja pronašao put do mreže u donji bliži kut iz, tom trenutku, 42. udarca Liverpoola prema suparničkom golu.

I kada se već mislilo da će Liverpol uzeti pehar pobjednika, u 118. minuti zabio je Ben Turner iz neposredne blizine iz akcije kojoj je prethodio korner. Kao i kod prvog gola, lopta je prošla Reini kroz noge i to nepunu minutu nakon što je Kuyt spašavao gol s gol-linije.

Kod izvođenja jedanaesteraca su obje momčadi bile nervozne, ali je na kraju presudilo iskustvo Liverpoola iako su igrači Kennyja Dalglisha promašili u prva dva pokušaja s bijele točke. Točnije, udarac Stevena Gerrarda obranio je uz pomoć grede Tom Heaton, dok je Charlie Adam pucao visoko preko gola.

Nakon toga su precizni bili Kuyt, Stewart Downing i Adam Johnson, dok su s druge strane neprecizni bili Kenny Miller, Rudy Gestede i Anthony Gerrard. Prva su dvojica pogodila stative, dok je malo poznati Gerrard promašio okvir gola.

Bilo je ovo osmi put u posljednjih 13 finala Carling Cupa da je završni susret otišao u produžetke. Posljednji je put (2005., poraz od Chelseaja 3-2, op.a) dodano vrijeme bilo nesretno za Liverpool, ali ne i ovaj put.

Osvojili su svoj osmi Carling Cup i najtrofejnija su momčad u ovom natjecanju, a polovicu od svojih naslova osvojili su preko leđa drugoligaša.

Također, Kennyju Dalglishu ovo je bio prvi naslov u Carlingu Cupu kao menadžeru Liverpoola, dok je četiri uzastopna osvajao kao igrač kluba s Anfielda između 1981. i 1984. godine. (TS)