Gerrard za pobjedu

City opet izgubio derbi na svom stadionu: Liverpool pobjednički kroz Manchester!

Nogometaši Liverpoola pobijedili su na stadionu Etihad domaći Manchester City s 1-0 u prvoj polufinalnoj utakmici Carling Cupa...

Manchester City, vodeći sastav u Premiershipu, izgubio je u četiri dana dvije domaće kup-utakmice. No, dok se nedjeljnim domaćim porazom 3-2 od Manchester Uniteda u 3. kolu oprostio od FA Cupa, u drugom po važnosti engleskom kupu mu ipak ostaje nada za prolaz u finale jer se igra i uzvrat na Anfieldu.

Liverpool je, pak, ostvario dvije uzastopne kup-pobjede. Nakon što je u 3. kolu FA Cupa kod kuće pobijedio Oldham s 5-1, te izborio ogled protiv najvećeg rivala Manchester Uniteda u 4. kolu, svladao je i momčad Roberta Mancinija od koje je samo osam dana ranije izgubio na istom stadionu 3-0 u prvenstvu.

Tada je Stewart Downing u početnim minutama utakmice promašio čistu šansu. Točnije, obranio mu je odlični vratar Cityja Joe Hart. Slično je počela i ova utakmica. Andy Carroll se našao u odličnoj šansi, ali je Hart dobrom intervencijom spriječio vodstvo gostiju. Liverpool je u prvih 15 minuta silnim pritiskom natjerao domaćina na obranu. Praktički domaćini u prvih 15-tak minuta nisu niti stigli s loptom blizu kaznenog prostora gostiju.

Hart je u tri navrata sjajnim obranama čuvao svoju momčad. Nakon Carrolla, odličnim udarcem ugrozio ga je i Steven Gerrard, a potom i Stewart Downing. Ipak, u 13. minuti su gosti poveli. Stefan Savić neopreznim je startom, đonom u koljeno, zaustavio Daniela Aggera u kaznenom prostoru domaćina, pa je sudac opravdano pokazao na bijelu točku. Hart je pročitao namjeru kapetana gostiju Stevena Gerrarda, ali je udarac bio toliko precizan da ga nije mogao obraniti.

Mario Balotelli je bio toliko indisponiran u napadu Cityja, da ga je menadžer Roberto Mancini povukao iz igre već u 39. minuti, te je umjesto njega poslao Samira Nasrija! City je odmah postao opasniji, a u drugom dijelu je napokon zavladao travnjakom i imao nekoliko prilika za pogodak. Najbolju od njih kada je gostujući branič Martin Kelly neoprezno vraćao loptu svom vrataru Pepeu Reini. Sergio Agüero je presjekao loptu, zaobišao Reinu, ali je iskosa s lijeve strane prebacio prazan gol.

Suspendirani kapetan Cityja Vincent Kompany, bjelokošćanski reprezentativac Yaya Toure (zbog skorašnjeg početka Kupa nacija morao je u kadar svoje reprezentacije) i ozlijeđeni David Silva jako su nedostajali Cityju. Kompanyjevo mjesto zauzeo je Savić koji je skrivio jedini gol na utakmici. Ako tome dodamo i Balotellija, koji je samo fizički bio prisutan, onda je jasno koliko je patila igra Mancinijeve momčadi.

Podsjećamo, u utorak je Crystal Palace kao domaćin slavio protiv Cardiffa 1-0 u prvom polufinalnom ogledu drugog para. Uzvratne utakmice na rasporedu su za dva tjedna.