Kakva luda utakmica!

Liverpool s igračem manje slavio u 91. minuti nakon dva penala za Blackburn!

Utakmicu punu preokreta odigrali su u sklopu 33. kola Premiershipa nogometaši Blackburna i Liverpoola. Na Ewood Parku su gosti odnijeli tri boda zahvaljujući pogotku Andyja Carrolla za 3-2...

Poveo je Liverpool s 2-0 nakon svega 16 minuta igre prvog dijela. Maxi Rodriguez bio je strijelac oba pogotka za "redse". Međutim, deset minuta kasnije krenule su nevolje po Liverpool. Vratar Doni je zbog starta na Hoilettu u svom šesnaestercu zaradio crveni karton i poklonio jedanaesterac Blackburnu. No, Nigerijcu je udarac s bijele točke obranio treći vratar Brad Jones i rezultat je, nakratko, ostao nepromijenjen.

Yakubu se deset minuta kasnije iskupio pogotkom glavom nakon što ga je lijepo poslužio David Dunn. S rezultatom 1-2 se otišlo na predah, a nastavak je, s obzirom na sve što se događalo, mnogo obećavao i nije razočarao.

Blackburn je nakon 16 minuta igre u nastavku ponovno dobio priliku zabiti s bijele točke, a ovoga puta Yakubu nije pogriješio. Liverpool se do kraja susreta grčevito branio, a onda se ukazala osoba od koje se to najmanje očekivalo.

U prvoj minuti sudačke nadoknade dosuđen je slobodni udarac za Liverpool. Daniel Agger proslijedio je loptu glavom na Blackburnov peterac, a tamo ju je dočekao Carroll i, ne bi vjerovali, zabio.

Pojačanje vrijedno 35 milijuna funti zabilo je svoj prvi gol nakon 517 minuta posta i donio svojoj momčadi sedmu gostujuću pobjedu ove sezone. No, "redsi" su i unatoč pobjedi ostali osmi s jednim bodom manje od sedmoplasiranog Evertona.

Blackburn se, pak, s bodom mogao izvući iz zone ispadanja, ali je to uništio Carroll pogotkom u sudačkoj nadoknadi. (TS)