Reina tragičar, golčine Gerrarda i Aguera

Liverpool nakon Arsenala propustio nokautirati i City: Man Utd prvak?

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Liverpool remizirali su na Etihadu odigravši 2-2. Time je najviše profitirao vodeći Manchester United koji sada na vrhu ima devet bodova prednosti ispred gradskog rivala...

Liverpool je nakon 2:2 na Emiratesu (imali 0:2, opa.a.) opet vodio gostujući u derbiju. Imali su 2:1, a onda im je sve upropastio Pepe Reina.

Manchester City je poveo 11. ovosezonskim golom Edina Džeke u 23. minuti. Zabio je bosansko-hercegovaćki reprezentativac iz blizine nakon akcije Davida Silve i Jamesa Milnera s lijeve strane. Izjednačio je samo šest minuta kasnije bivši igrač Manchester Cityja Daniel Sturridge snažnim udarcem s nekih 18 metara nakon što je prethodno Javi Garcia nespretno izgubio loptu pred vlastitim kaznenim prostorom. Bio je to Sturridgeu treći gol u četvrtom premierligaškom nastupu za "redse". Za usporedbu, za City ih je ukupno zabio tek 5 u 21 nastupu.

Liverpool je do potpunog preokreta stigao u 73. minuti kada je njihov kapetan Steven Gerrard topovskim udarcem s nekih 25 metara pospremio loptu iza nemoćnoga Joea Harta. No, vodstvo "redsa" održalo se tek pet minuta budući da je Sergio Agüero iskosa s desne strane kaznenog prostora matirao istrčalog Pepea Reinu, koji je bespotrebno napustio vlastiti 16-erac i tako postao tragičar.

U drugoj utakmici dana Tottenham je slavio na gostovanju kod West Bromwich Albiona 1-0 golom Garetha Balea iz 67. minute. "Spursima" je put do pobjede bio olakšan od 47. minute kada je domaćinima isključen branič Goran Popov zbog pljuvanja u smjeru Tottenhamovog Kylea Walkera.

Bale je zabio dalekometnim udarcem izvan kaznenog prostora nakon dodavanja Walkera, a bio mu je to 11. ovosezonski premierligaški gol. Tottenhamu je ostvarena pobjeda bila 13. ovosezonska i sada imaju samo bod manje od trećeplasiranog Chelseaja.(TS)