Junaci Bellamy i Pavljučenko

Liverpool za četiri minute 'sredio' Villu, neviđen promašaj Modrića!

U utakmici 16. kola Premiershipa nogometaši Liverpoola su na gostovanju s 2-0 svladali Aston Villu i probili se na 6. mjesto preskočivši Newcastle, dok je Tottenham teškom mukom svladao Sunderland s 1-0...

Liverpool je u razmaku od samo četiri minute postigao dva gola na Villa Parku i tako osigurao petu gostujuću pobjedu ove sezone u Premiershipu. Zanimljivo, igrači Kennyja Dalglisha osvojili su više bodova na strani nego na Anfieldu. S tri boda iz Birminghama imaju 15 gostujućih i 14 domaćih bodova što ih stavlja na diobu 5. mjesta na ljestvici s istim brojem bodova kao i Arsenal, s tim da “topnici” još moraju odigrati derbi kola protiv Manchester Cityja.

szólj hozzá: A0-1L

Junak “redsa” protiv Aston Ville bio je Velšanin Craig Bellamy koji je prvo zabio za 1-0, a potom iz kornera dobro naciljao glavu Slovaka Martina Škrtela koji je povisio na, ispostavilo se konačnih, 2-0.

Liverpool je tijekom većeg dijela susreta bio bolja momčad, imali su loptu nešto više vremena u svom posjedu, a izveli su i 10 u odnosu na Villina 4 kornera. O velikoj agresivnosti i želji za pobjedom gostiju svjedoči i podatak da su učinili puno više prekršaja od domaćina 16-5.

szólj hozzá: A0-2L

Minimalnom domaćom pobjedom nad Sunderlandom od 1-0 nogometaši Tottenhama vratili su se na poziciju iza dvojca iz Manchestera.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret u pobjedi Tottenhama nad Sunderlandom 1-0, te bio autor jednog od najvećih promašaja sezone. U 68. minuti je s par metara uspio promašiti stopostotnu priliku. Umjesto u praznu mrežu, poslao je loptu iznad gola.

Jedini gol na utakmici postigao je ruski napadač Roman Pavljučenko na asistenciju Nizozemca Rafaela Van der Vaarta u 61. minuti. Bio je ovo tek treći ovosezonski nastup Pavljučenka u Premiershipu i prvi pogodak, a u igru je ušao u 27. minuti umjesto ozlijeđenog Aarona Lennona.

szólj hozzá: T

Tottenham je bio bolja momčad uz prevlast u posjedu lopte (63-37), te su izveli šest udaraca iz kuta, a gosti niti jedan.

U redovima momčadi s White Hart Lanea Niko Kranjčar je cijeli susret odgledao s klupe za pričuve, dok Vedran Ćorluka nije bio ni u kadru.

Sastav Harryja Redknappa preskočio je Chelsea i vratio se na treće mjesto na ljestvici, s četiri boda manje od Cityja odnosno pet manje od Uniteda s tim da od vodeće momčadi imaju utakmicu manje.