Povratak Stevena Gerrarda

Liverpool slavio nakon preokreta: Golom se vratio legendarni kapetan!

Nogometaši Liverpoola slavili su na Anfieldu s 3-1 protiv Newcastlea u prvoj utakmici 19. kola engleskog Premiershipa...

"Redsi" su sasvim zasluženo nastavili s tradicijom pobjeđivanja na svom travnjaku protiv momčadi Newcastlea. Naime, bila je ovo sedma pobjeda u nizu za Liverpoola na Anfieldu protiv "svraka". Posljednji put kada je Newcastle uzeo tri boda u Liverpoolu dogodilo se 1994. godine, a 2004. je bila posljednja godina kada je momčad menadžera Alana Pardewa uzela bod.

Nije sve krenula tako dobro po Liverpool. Gosti su poveli u 25. minuti utakmice nakon što je jedan udarac Cabayea u vlastitu mrežu, nesretno, ramenom skrenuo Daniel Agger. Sreća za navijače "redsa" bila je ta da su se njihovi ljubimci vrlo brzo vratili u igru. Četiri minute kasnije Velšanin Craig Bellamy je jednu odbijenu loptu na otprilike 12 metara od gola, prizemnim udarcem zakucao u nebranjeni kut gola koji je branio Tim Krul. S rezultatom 1-1, kojim su gosti bili puno zadovoljniji, se otišlo na predah.

U nastavku je u 59. minuti utakmice Steven Gerrard, kapetan i povratnik nakon nove ozljede, zamijenio dotada dosta slabog Charlieja Adama. Od tog trenutka "redsi" su postali puno opasnija i konkretnija momčad. Samo osam minuta od ulaska Gerrarda Liverpool je poveo. Strijelac je u 67. minuti ponovno bio Bellamy, a asistirao mu je krivac za pogodak "svraka" - Agger. Nažalost, sedam minuta nakon svog drugog pogotka Bellamy se ozlijedio i morao je napustiti teren.

Konačnih 3-1 postavila je "duša" momčadi koja je očigledno jako nedostajala. Gerrard je nakon asistencije Jordana Hendersona postigao svoj drugi pogodak u sezoni. Nakon četvrtog gola na utakmici rezultat se više nije mjenjao pa je Liverpool nakon dva remija (Wigan i Blackburn) upisao devetu prvenstvenu pobjedu s kojom je barem na 24 sata preskočio Arsenal na petom mjestu ljestvice Premiershipa.