Peta pobjeda 'lavova' zaredom

Lisandro Lopez šestim pogotkom u sezoni donio pobjedu Lyonu!

Nogometaši Lyona uspješno su odradili svoj posao u 18. kolu francuskog Le Championnata. Na svom su travnjaku pobijedili novog prvoligaša Eviana s 2-1...

Ta pobjeda je podigla Lyon na treće mjesto ljestvice, a imaju sada "lavovi" samo dva boda manje od prvoplasiranog Montpelliera, no dvije momčadi iz vrha (PSG i Lille), tek sutra moraju odraditi svoj međusobni ogled.

Lyon je poveo protiv Eviana u 35. minuti golom Brianda, trećim ove sezone u prvenstvu. Sagbo je u 43. izjednačio, da bi Lopez u 70. postavio konačnih 2-1. Za argentinskog nogometaša Lisandra Lopeza to je bio šesti prvenstveni pogodak. Inače, ovo je bila peta utakmica zaredom (četiri prvenstvene i jedna Lige prvaka) da je Lyon slavio.

Inače, morao je Lyon igrati od 87. minute s igračem manje (Grenier), ali je i gost u drugoj minuti nadoknade ostao s deset igrača na travnjaku nakon crvenog kartona Ehreta.

Marseilleu sretna pobjeda u završnici

Vodeća momčad Le Championnata, nogometaši Montpelliera, nisu uspjeli upisati domaća tri boda u subotu. U utakmici 18. kola su odigrali 1-1 protiv Toulousea.

Dosad je Montpellier kao domaćin u sezoni imao sedam pobjeda i jedan poraz. Sve je dobro započelo za njih jer su poveli već u 7. minuti golom Dernisa. No, pred kraj prvog dijela se Toulouse vratio i izjednačio na 1-1 nakon čega je i održao remi do kraja.

Vatreno je, pak, bilo u završnici ogleda Marseillea i Loienta. Dobio je domaćin s 2-1, makar je gubio još u 84. minuti. Gosti su poveli u 77. golom Emeghara makar su još od 33. minute igrali s igračem manje (Kone). Marseilleu ništa nije značio igrač više sve do 84. minute kada je izjednačio Valbuena, a tri je boda domaćinu donio Cheyrou golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Inače, tijekom večeri u subotu još igra Lyon domaću utakmicu protiv Eviana, dok u nedjelju derbi utakmicu igraju PSG i Lille. Tko bude slavio u tom ogledu preuzet će vrh ljestvice.