Leo blizu rekorda

Barca i Messi briljirali, igrači Racinga se ljutili zbog 'penala'!

U 27. kolu Primere Barcelena je na gostovanju u Santanderu pobijedila Racing sa 2:0...

Oba pogotka za Barcelonu postigao je Lionel Messi. Prvi je zabio u 29. minuti nakon asistencije Fabregasa, a drugi u 56. minuti iz jedanaesterca, koji je izborio Fabregas.

Čini se da je jedanaesterac dosuđen sasvim opravdano usprkos protestima igrača Racinga. Messi je tako stigao do brojke 30 u španjolskom prvenstvu i sada zaostaje za prvim strijelcem Primere Cristianom Ronaldom dva pogotka. Ukupno je Messi u sezoni za Barçu zabio 50 golova u 43 utakmice!

Messiju sada nedostaje samo pet golova da postane najbolji strijelac u povijesti Barcelone. Bodovna razlika između prvoplasiranog Reala i Barcelone i dalje je velikih deset bodova. Ukupno je Messi u sezoni za Barçu zabio 50 golova u 43 utakmice!

Valencia je na Mestalli protiv Mallorce imala naizgled sigurno vodstvo 2-0 golovima Alberta Coste i Artiza Aduriza još iz prvog poluvremena, a na kraju je morala spašavati bod. Emilio Nsue zabio je prvi, a asistirao za drugi gol Mallorce u 66. minuti koji je postigao Victor. U 84. minuti Valencia je ostala bez isključenog Coste, a do kraja susreta mreže se nisu tresle.

Primera, 27. kolo:

Racing Santander - Barcelona 0-2 (Messi 29, 56-11m)

Valencia - Mallorca 2-2 (Costa 23, Aduriz 42 / Nsue 57, Victor 66)

Atletico Madrid - Granada 2-0 (Miranda 38, Falcao 90+1)

Espanyol - Rayo Vallecano 5-1 (Uche 4, 45, 68, Coutinho 10, 22 / Tamudo 54)

Tijek utakmice:

90' Kraj utakmice. Barcelona je pobijedila 2:0.

70' Poništen je pogodak Racingu zbog zaleđa. Čini se sasvim opravdano.

65' Nova šansa za Messija. Bila je to sjajna akcija igrača Barce. Iniesta je povukao loptu prem golu Santandera, odigrao za Xavija, a ovaj ju je propustio kroz noge do Messija, koji nakon dva-tri koraka s loptom puca s vrha šesnaesterca, no Mario odlično brani.

60' Cuenca je pogodio stativu nakon solo prodora.

56' GOOOL!!! Barcelona je povisila na 2:0 iz jedanaesterca. Strijelac je Messi. Cisma je srušio Fabregasa u šeasnaestercu Racinga. Čini se da je jedanaesterac dosuđen sasvim opravdano usprkos protestima igrala Racinga.

55' Šansa za Barcelonu. Nakon duplog pasa, Cuenca je izašao pred Marija, pokušao ga je lobati, no nije uspio.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. U momčadi Racinga Cristian Stuani zamijenio je Babacara.

45' Kraj prvog poluvremena. Barcelona vodi 1:0 u Santanderu.

39' Zamalo autogol Racinga. Pedro je nabacio s lijeve strane, a Alvaro je presjekao loptu koje je prošla tik pokraj stative.

29' GOOOL!!! Barcelona je povela 1:0, strijelac je Lionel Messi. Xavi je odigrao pas prema Fabregas, a ovaj je oštro ubacio pred vrata Racinga, gdje Messi u klizećem startu zahvaća loptu i šalje je u mrežu. To je 29. gol Messija u Primeri ove sezone.

25' Stopostotna šansa za Barcu. Fabregas je sam izašao pred vrata Racinga, no Mario je pravovremeni ulaskom u šut obranio svoju mrežu.

15' Messi je dobro pucao iz slobodnog udarca s nekih dvadeset metara, no Mario je izbio loptu u korner.

11' Žuti karton za Francisa nakon što je napravio prekršaj s leđa nad Fabregasom.

6' Prva šansa za Barcelonu. Pedro se na trenutak oslobodio čuvara prodorom po lijevoj strani, dobro je pucao, ali lopta je zamalo prošla pokraj dalje stative.

1' Utakmica je počela.

Nakon sinoćnje pobjede Real Madrida u Sevilli protiv Betisa, Barcelona mora pobijediti Racing kako bi zadržala razmak od minus deset bodova za „kraljevskim klubom“.
Pep Guardiola ne može računati na suspendiranog Gerarda Piquea, ali u momčad Barce vratio se Carles Puyol. Ozlijeđeni su David Villa, Alexis Sanchez, Ibrahim Afellay, Thiago Alcantara i Eric Abidal.

Sastavi:

Racing: Mario, Francis, Alvaro, Bernardo, Cisma, Diop, Colsa, Gullon, Arana, Munitis, Babacar.

Barcelona: Valdes; Alves, Mascherano, Puyol; Busquets, Fabregas, Iniesta, Xavi; Pedro, Cuenca, Messi.