Četvrti poraz prvaka

Lille napokon do pobjede, Reims i dalje odličan

Nakon šest prvenstvenih utakmica bez pobjede nogometaši Lillea su u 8. kolu Le Championnata napokon ugrabili tri boda. Pred svojim su navijačima svladali Ajaccio s 2-0...

Ujedno su prvi put ove sezone u prvenstvu sačuvali mrežu praznom. Strijelci za prvake iz pretprošle sezone bili su Nolan Roux i Ryan Mendes.

Probudio se i Rennes koji je nakon lošeg ulaska u sezonu uspio spojiti dvije pobjede zaredom. Slavili su igrači Frederica Antonettija protiv Sochauxa s 1-0 pogotkom Mevluta Erdinga već u sedmoj minuti. To im je ujedno i prva ovosezonska gostujuća pobjeda.

Najviše je pogodaka u subotnjem večernjem programu palo u dvoboju začelja u kojem je Bastia s 3-2 nadigrala Troyes. Gostima su od 51. do 67. minute, pri rezultatau 2-2, isključena dvojica igrača (N'Sakal i Thiago), a Korzikanci su to uspjeli iskoristiti u 87. minuti kada je pobjednički pogodak postigao Toifilou Maoulida.

Valenciennes je vodio u Toulouseu s 2-0, ali su domaći u drugom poluvremenu uspjeli doći do boda. Wissam Ben Yedder je u 56. minuti postigao svoj šesti ovosezonski pogodak i na ljestvici strijelaca zaostaje samo za Zlatanom Ibrahimovićem, a u 90. je minuti izjednačio Adrien Regattin.

Nakon poraza u uvodna dva kola Reims je krenuo s odličnim igrama, a ove subote je s 3-1 svladao Nicu. Počasni je pogodak za goste s Azurne obale postigao Dario Cvitanich, nekadašnji kandidat za hrvatsku reprezentaciju. Reims je četvrtom ovosezonskom pobjedom, barem privremeno, skočio na četvrto mjesto.

Le Championnat: Hat-tricom Khelife Evian uzeo tri boda kod prvaka

Aktualni prvaci Francuske, nogometaši Montpelliera, upisali su i četvrti ovosezonski poraz u sklopu 8. kola Le Championnata. S 3-2 slavio je Evian.

Na stadionu De la Mosson u Montpellieru gledatelji su mogli uživati u golijadi i dva preokreta, no većina ih je nakon posljednjeg sučeva zvižduka zasigurno ostala tužna. Naime, Evian je bio taj koji je kreirao posljednji ujedno i pobjednički preokret.

Tunižanin Saber Khelifa bio je junak Eviana sa sva tri postignuta pogotka. Doveo je goste u vodstvo u 30. minuti, no u manje od 12 minuta Montpellier je golovima Marca Estrade i Souleymanea Camare preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo 2-1.

Prednost domaćina vrijedila je do 62. minute kada je Khelifa svojim drugim pogotkom izjednačio na 2-2. Remi je izgledao kao pomalo nepravedan rezultat prema domaćinu koji je bio apsolutno bolji, no tada je u 87. minuti uslijedila još veća nepravda. Tunižanin je zabio i svoj treći pogodak za pobjedu Eviana, kojem je taj udarac ujedno bio i treći u okvir Montpelliera! Gosti su iz tri udarca u okvir postigli isto toliko pogodaka, te upisali drugu pobjedu u sezoni, prvu u gostima nakon tri uzastopna poraza.

Montpellier je nakon poraza ostao na 13. mjestu s osam osvojenih bodova, okruglih 10 manje od vodećeg Marseillea, koji ima i utakmicu manje.

Le Championnat, 8. kolo:

Montpellier - Evian 2-3 (Estrada 36, Camara 42 / Khelifa 30, 62, 87)

Sochaux - Rennes 0-1 (Erding 7)

Lille - Ajaccio 2-0 (Roux 42, Mendes 56)

Bastia - Troyes 3-2 (Rincon 17-ag, Modeste 37, Maoulida 88 / Marcos 26, 49 - 11m)

Reims - Nice 3-1 (Diego 16, Courtet 87, 90 / Cvitanich 63)

Toulouse - Valenciennes 2-2 (Yedder 56, Regattin 90 / Kadir 12, Sanchez 15)