PSG deklasirao Montpellier

Lille izborio Ligu prvaka, Evian ostao prvoligaš

Odigrano je posljednje kolo prve francuske nogometne lige u kojem su riješene i posljednje dvije nepoznanice. Lille je obranio mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok je Evian ostao prvoligaš...

Lille je u posljednjem kolu trebao pobjedu kod Lorienta da bude siguran treći, a istu je ostvario i više nego uvjerljivo. Lille je na gostovanju kod bezbrižnog Lorienta slavio s 4-1.

No nije sve krenulo prema planu za goste koji su se nakon 22 minute našli u rezultatskom minusu. Aliadiere je zabio za domaćine, koji su potom vodili svega 10 minuta. Kalou je poravnao na 1-1, a rezultat se nije mijenjao sve do sedme minute nastavka.

Tada je Roux, asistent kod izjednačujućeg pogotka, zabio za Lilleovo vodstvo, da bi 13 minuta kasnije Kalou svojim drugim golom zacementirao treću poziciju svom sastavu. Točku na i pobjedi gostiju stavio je domaći nogometaš Bourillon, koji si je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio autogol.

Saint-Etienne, koji je slavio s 3-1 protiv već novog drugoligaša Ajaccioa, je tako ostao bez kvalifikacija Lige prvaka, ali mu za utjehu ostaje nastup u Europa ligi u narednoj sezoni.

U izravnom duelu za ostanak u Le Championnatu Evian je kao gost slavio kod Sochauxa s 3-0, čime je osigurao život u najvišem razredu francuskog nogometa i u idućoj sezoni. Wass je postigao dva pogotka u slavlju Eviana, dok je jedan pridodao Angoula.

Klubovi koji dogodine sele u niži rang natjecanja su Ajaccio, Valenciennes i Sochaux.

Od ostalih rezultata u posljednjem kolu spomenimo pobjedu prvaka PSG-a, koji je pred svojim navijačima deklasirao Montpellier s 4-0. Pogotke su za Parižane zabijali Lavezzi, Ibrahimović, Lucas Moura i Rabiot.

Monaco našeg Danijela Subašića, koji nije ni konkurirao za sastav drugoplasirane momčadi lige, odigrao je 1-1 protiv Bordeauxa. Lyon i Marseille upisali su minimalne 1-0 pobjede, pa je tako Lyon ostao na petom mjestu koje osigurava Europa ligu, dok je Marseille ostao bez Europe. (TS)