Ola pogodio i dvije prečke

Lewandowski i Reus 'poništili' Olića koji je zabio treći put u zadnja četiri kola

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivica Olić postigao je na gostovanju kod Borussije Dortmund svoj 11. ovosezonski gol i treći u posljednja četiri kola...

Međutim, to nije bilo dovoljno da "vukovi" izbjegnu poraz, pa je na kraju Borussia slavila 2-1 pobjedu na svom Signal-Iduna-Parku u sklopu 29. bundesligaškog kola.

Olić je doveo Wolfsburg u vodstvo u 34. minuti. Akciju je započeo Ivan Perišić uposlivši na lijevom krilu Ricarda Rodrigueza koji je ubacio na drugu vratnicu gdje je Junior Malanda pucao glavom. Vratar Borussije Mitchell Langerak je uspio obraniti, ali ne i ukrotiti loptu, a Olić ju je s neka četiri metra poslao u mrežu.

Borussia Dortmund 2-1 Wolfsburgo - All Goals... by FR-UK

Preokret "žuto-crnih" uslijedio je u drugom poluvremenu. U 51. minuti Robert Lewandowski je zabio glavom svoj 17. ovosezonski gol nakon ubacivanja Marca Reusa. Izjednačio se time na vrhu ljestvice najboljih strijelaca lige s našim Marijem Mandžukićem.

Konačnih je 2-1 za Borussiju u 77. minuti postavio sam Reus svojim 13. golom kojem je prethodila velika pogreška Wolfsburgovog vratara Maxa Grüna i braniča Robina Knochea.

I Olić i Perišić odigrali su za Wolfsburg svih 90 minuta. (TS)