86 golova u 10 min

Leo Messi: Čudesne brojke koje niste znali!

Lionel Messi sinoć je zabio oba pogotka Barcelone u pobjedi nad Betisom 2:1 i time srušio rekord Gerda Müllera po broju golova postignutih u kalendarskoj godini...

Müller je davne 1972. godine postigao 85 pogodaka, Messi ih sada ima – 86. Dan nakon čudesnog pothvata fenomenalni Argentinac je glavna tema svih razgovora, uz dužno poštovanje Radamelu Falcau.

Tako je ekspresno svjetlo dana ugledao video sa svih 86 golova Messija u 2012. godini, a statističari neprestano nude nove brojke koje dokazuju genijalnost najboljeg nogometaša svijeta. Donosimo neke od njih:

Messi je zabio po dva gola na svakoj od zadnjih pet prvenstvenih utakmica Barcelone.

Messi je najbolji strijelac Barcelone u Primeri sa 192 gola. Sa dva pogotka Betisu prestigao je Cesara Rodrigueza koji je imao 190 golova u 287 utakmica. Messiju je za 192 pogotka trebalo tek 229 utakmica.

Messiju je prošle sezone trebala 21 prvenstvena utakmica da zabije 23 gola. Sada je tu brojku dostigao već nakon 15 ligaških susreta.

Messi ove sezone ima 15 golova na osam gostujućih utakmica, odnosno jednako kao kompletna momčad Real Madrida. Rekord mu je 18 golova na 19 gostujućih utakmica u sezoni 2009/2010.

Minute u kojima Messi nije zabio: 1., 2., 10., 14., 15., 46. i 69.

Messi u 2012. godini za Barcelonu i Argentinu: 5405 odigranih minuta, 86 golova. Prevedeno, pogodak svake 63 minute

Što reći, osim nastavlja se... Dotad, uživajte u čarobnih 10 minuta začinjenih s 86 golova!