Talijani oduševljeni

Legenda Zanetti o Livaji: On je velika nada Intera, svaku mu čast!

U utakmici 1. kola skupine H nogometne Europa lige Inter je na svom San Siru spašavao bod protiv Rubin Kazana, te je u smiraju ogleda, u 92. minuti, preko Nagatoma došao do konačnih 2-2...

Inače, prvi pogodak za Inter je postigao mladi 19-godišnji hrvatski nogometaš Marko Livaja kojeg je trener Andrea Stramaccioni pomalo iznenađujuće gurnuo u prvu momčad.

Pogodio je Livaja u 39. minuti, glavom na asistenciju Estebana Cambiassa, pogodivši praznu mrežu nakon što je golman gostiju Rižikov izašao na asistenta. Sjajne je prilike za pogodak Livaja imao još u 36. minuti glavom, kao i u 53. na lijepu asistenciju Antonija Cassana, koji je uz Brazilca Coutinha igrao iza Livajinih leđa. U oba je navrata 19-godišnji napadač bio neprecizan.

No, svi su u Interu bili vrlo zadovoljni onim što je prezentirao Livaja, pa tako i igračka legenda kluba, 39-godišnji Javier Zanetti.

''Svaka mu čast, meni je baš lijepo gledati kako "raste" i kako se probija u prvu momčad. On je naša velika nada iz mlade škole i vjerujem da je ovo tek njegov početak'', rekao je Zanetti i dodao:

''Uvjeren sam da je ispred njega velika karijera. Koliko je nadaren dokazao je i u ovom meču protiv Rubina. Dajemo mu podršku u svakom pogledu, a on brzo uči i napreduje.''(TS)