breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Velika večer Rennesa

Le Championnat: Prvi poraz Lyona, Montpellier se vratio na vrh

Nogometaši Lyona, sljedeći suparnici Dinama u skupini D Lige prvaka, doživjeli su prvi poraz ove sezone u službenim utakmicama. U 7. kolu Le Championnata izgubili su u gostima kod Caena s 1-0...

Najvažniji su se trenuci utakmice dogodili u samoj završnici prvog poluvremena. U 44. minuti je vratar Lyona Hugo Lloris u kaznenom prostoru napravio prekršaj na Romainu Hamoumi zbog čega je dobio izravan crveni karton. Jedanaesterac je uspješno izveo Benjamin Nivet, svladavši rezervnog golmana Remyja Vercoutrea koji je ušao umjesto napadača Bafetimbija Gomisa.

U nastavku su se snaga na terenu izjednačile nakon što je strijelac Nivet u 62. minuti dobio drugi žuti karton. Lyon to, međutim, nije uspio iskoristiti tako da je Remi Garde ubilježio prvi poraz otkad je sjeo na klupu sedmerostrukog francuskog prvaka.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije ulazio u igru u sastavu Lyona koji je igrao u sljedećem sastavu: Lloris - Mensah, Kone, Cissokho, Reveillere - Gonalons (od 82. Lacazette), Fofana, Dabo (od 62. Belfodil), Briand - Gomis (od 45. Vercoutre), Bastos.

Poraz Lyona iskoristio je Montpellier koji se vratio na vrh ljestvice nakon pobjede na Korzici protiv Ajjacioa s 3-1, a veliku su večer imali i nogometaši Rennesa koji su slavili kod Sochauxa sa 6-2.

Aktualni doprvak Marseille pobjegao je s dna ljestvice nakon prve pobjede u sezoni. Na Velodromeu je s 2-0 pao novi prvoligaš Evian, uz dva pogotka Loїca Remyja. PSG je, pak, na Parku prinčeva svladao Nicu s 2-1 golovima Nenea i Kevina Gameira.

Le Championnat, 7. kolo:

Ajaccio - Montpellier 1-3 (Mostefa 55 / Cabella 3, Estrada 9, Utaka 35)
Caen - Lyon 1-0 (Nivet 45)
Dijon - Brest 1-0 (Mandanne 32)
Lorient - Auxerre 1-1 (Emeghara 23 / Grichting 55)
Marseille - Evian 2-0 (Remy 25, 74)
Nancy - Valenciennes 1-1 (Moukannjo 15 / Cohade 82)
PSG - Nice 2-1 (Nene 36, Gameiro 71 - 11m / Monzon 61)
Sochaux - Rennes 2-6 (Butin 24, Maiga 41 / Montano 22 - 11m, 71, Biyik 35, Feret 51, Hadji 69 - 11m, Ekoko 90)