Lille propustio priliku

Le Championnat: Porazi Montpelliera i Lyona

Nogometaši Lillea propustili su priliku da barem privremeno preuzmu čelo ljestvice francuskog prvenstva. U dvoboju punom preokreta u 19. kolu Le Championnata odigrali su protiv Nice 4-4…

Lille je nakon prvih 45 minuta gubio pred svojim navijačima s 3-2, ali je u nastavku uspio preokrenuti pogocima Edena Hazarda u 76. i Florenta Balmonta u 88. minuti. I kada se već činilo da će aktualni prvak doći do desete pobjede ove sezone i iskoristiti poraz Montpelliera u Evianu (4-2) za skok na vrh, bod Nici, tek drugi u gostima, donio je Francois Clerc u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su, inače, od 71. minute igrali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Erica Moulounguija.

Vodeći Montpellier je, kao što smo spomenuli, pao u gostima kod Eviana. Četvrti je to poraz ove sezone za momčad Renea Girarda koja je u posljednja tri kola osvojila samo bod. Pružila je na taj način priliku PSG-u da bodom ili pobjedom kod St. Etiennea u utakmici koja se igra kasnije večeras preuzme vodstvo na ljestvici. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka u Evianu, gosti su u nastavku dvaput vodili pogocima Younesa Belhande i prvog strijelca lige Oliviera Girouda, ali novi se prvoligaš izvukao i na kraju došao do pete pobjede u sezoni.

Priliku za barem privremeni uspon na prvo mjesto imali su i nogometaši Lyona, ali igrači Remija Gardea su poraženi u gostima kod Valenciennesa (1-0) autogolom Alyja Cissokhoa u 27. minuti. Cissokhu je to već četvrti autogol u karijeri u francuskom prvenstvu, i samo je jedan igrač ispred njega na vječnoj ljestvici, Walemme s pet autogolova. Iako je posljednjih dana imao problema s upalom Ahilove tetive, hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta u dresu Lyona.

Dodajmo da je Rennes, koji je i u devetoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici pred svojim navijačima ostao neporažen, u derbiju kola pobijedio Bordeaux s 1-0, a ''fenjeraš'' Ajaccio je došao do prve pobjede u gostima, svladao je Sochaux.

Le Championnat, 19. kolo:

Auxerre - Dijon 2-2 (Le Tallec 80, Jemaa 90 / Corgnet 7, Jovial 33)

Evian - Montpellier 4-2 (Barbosa 52, Khelifa 68, Cambon 72,

B. Dja Djedje 76 / Belhanda 47, Giroud 54)

Lille - Nice 4-4 (Chedjou 9, Cole 27, Hazard 77, Balmont 88 / Civelli 16, F. Dja Djedje 35, 45, Clerc 90+4)

Lorient - Caen 0-0

Rennes - Bordeaux 1-0 (Kembo-Ekoko 53)

Sochaux - Ajaccio 0-2 (Andre 65, Peybernes 79-ag)

Toulouse - Brest 0-0

Valenciennes - Lyon 1-0 (Cissokho 28-ag)