'Redsi' i 'sveci' uvjerljivi

Lakrdija u Londonu: Chelsea se spasio poraza iz smiješnog penala

Nogometaši West Bromwich Albiona odigrali su 2-2 protiv Chelseaja na Stamford Bridgeu u sklopu 11. kola engleske Premierlige...

Chelsea je na Stamford Bridgeu očekivano poveo. Iskosa s lijeve strane prema golu je pucao Eden Hazard, vratar Boaz Myhill je obranio udarac, a odbijenu loptu branič Liam Ridgewell je propustio odmah izbaciti. To je iskoristio Samuel Eto'o i iz neposredne blizine iz nogu suparničkog igrača poslao ju u mrežu. Do potpunog je preokreta došlo u samo sedam minuta drugog poluvremena. Strijelci za WBA bili su Shane Long i Stephane Sessegnon.

Long je izjednačio udarcem glavom iz neposredne blizine nakon kornera, dok je Sessegnon zatresao mrežu Petra Čecha ljevicom iz sredine kaznenog prostora na dodavanje Ridgewella.

Chelsea 2-2 West Bromwich Albion All Goals by all-goals

Konačnih 2-2 postavio je Eden Hazard iz krajnje sumnjivog jedanaesterca u 90. minuti. Ramires se sam sapleo i pao pokraj Stevena Reida, a sudac je pokazao na "bijelu točku. Gostujući igrači su žestoko prosvjedovali, ali uzalud.

Liverpool se nakon 2-0 poraza od Arsenala vratio na pobjednički kolosijek uvjerljivo savladavši Fulham na Anfieldu s 4-0. Dvostruki strijelac za "redse" bio je Luis Suarez, dok su po jednom mrežu zatresli i Martin Škrtel i Fernando Amorebieta (autogol). Liverpool je tako barem privremeno smanjio bodovni zaostatak za liderom Arsenalom s pet na dva boda.

Sa sjajnim igrama nastavlja Southampton Dejana Lovrena koji je sa 4-1 na svom St. Mary's Stadiumu pobijedio Hull City golovima Morgana Schneiderlina, Rickiea Lamberta, Adama Lallane i Stevena Davisa. Bila je to "svecima" šesta ovosezonska pobjeda koja ih je vinula sa šestog do trećeg mjesta ligaške ljestvice, a Lovren je u njoj sudjelovao sa svih 90 minuta. (TS)

Premierliga, 11. kolo:

Aston Villa - Cardiff City 2-0 (Bacuna 76, Kozak 85)

Chelsea - WBA 2-2 (Eto'o 45, Hazard 90-11m / Long 61, Sessegnon 68)

Liverpool - Fuham 4-0 (Amorebieta 23-ag, Škrtel 26, Suarez 36, 54)

Southampton - Hull City 4-1 (Schneiderlin 16, Lambert 30-11m, Lallana 37, Davis 88 / Sagbo 55)