Izvrstan start

Lakićev debi iz snova: Zabio oba gola u pobjedi Eintrachta!

Na senzacionalan je način hrvatski nogometaš Srđan Lakić debitirao za Eintracht iz Frankfurta.

Dubrovački napadač s dva je pogotka odveo svoj novi klub do pobjede 2:0 u gostima kod HSV-a, u sklopu 20. kola Bundeslige.

Lakić je, podsjećamo, u utorak stigao u Eintracht na posudbu iz Wolfsburga u trajanju od godinu i pol. Nakon sezone i pol u Wolfsburgu (pola godine je bio i na posudbi u Hoffenheimu), a očito se pronašao u Eintrachtu, čiji je trener Armin Veh inzistirao na njegovom dolasku.

Lakić je već u devetoj minuti bio u sjajnoj prilici, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored vratnice. Bila je to samo najava onoga što je uslijedilo u 22. minuti. Stefan Aigner je s desne strane šesnaesterca ubacio loptu pred gol, a domaći vratar Rene Adler ju nije uspio spriječiti da dođe do Lakića koji se protegnuo i ugurao je u mrežu iz neposredne blizine. Bio mu je to prvi pogodak u Bundesligi nakon 14. svibnja 2011. godine kada je zabio za Kaiserslautern protiv Werdera.

U 36. minuti se još jednom plodonosnom pokazala suradnja Aigner - Lakić. Njemački veznjak je nabacio s desne strane, a hrvatski napadač glavom smjestio loptu u mrežu.

HSV je u nastavku svim silama krenuo po izjednačenje, imao je dominaciju, ali nije uspio ni ublažiti poraz.

Lakić je napustio igru u 83. minuti, dok je za domaće samo prvo poluvrijeme odradio Milan Badelj. U 18. je minuti dobio žuti karton, a s obzirom da se radi o petom ove sezone, u sljedećem kolu hrvatski reprezentativac neće moći igrati na gostovanju kod aktualnog prvaka Borussije Dortmund.

Eintracht se ovom pobjedom učvrstio na četvrtom mjestu koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.