Bundesliga

Lakić zabio za Eintracht, Bayer osigurao Ligu prvaka!

Hrvatski nogometaš Srđan Lakić postigao je jedan od tri pogotka njegovog Eintrachta koji je u Frankfurtu, u ogledu 32. kola Bundeslige, pobijedio Fortunu 3-1...

Time je Eintracht nastavio lov na četvrto mjesto gdje se trenutačno nalazi Schalke i sada ima tri boda više od Lakićeve momčadi. Spomenuto četvrto mjesto na kraju sezone nudi igranje kvalifikacija za Ligu prvaka.

Alexander Meier i Srđan Lakić su bili kobni za goste iz Düsseldorfa. Sve je počelo u 30. minuti kada je Lakić pucao, gostujući vratar Giefer odbio, a Meier postigao prvi gol na ogledu. Lakić je svoj treći pogodak u Bundesligi (u dvanaestom nastupu) postigao u 50. minuti kada je najbolje reagirao nakon kornera i pucao glavom, makar je za taj pogodak kumovao i vratar gostiju koji je traljavo reagirao.

Iako su gosti smanjili na 2-1, "šlag na tortu" je uslijedio u 87. minuti kada je Meier sjajno opalio s dvadesetak metara, potpuno iskosa, i plasirao loptu u suprotne rašlje. Lakić je odigrao svih 90 minuta, dok za goste na travnjak nije ulazio hrvatski nogometaš Ivan Paurević.

Barem treće mjesto i direktan plasman u Ligu prvaka osigurao je Bayer koji je u gostima pobijedio Nürnberg 2-0. Drugi je pogodak za goste, iz penala, zabio Stefan Kieβling, te se tako izjednačio s Robertom Lewandowskim (po 23 gola) na vrhu ljestvice strijelaca.

Boj za opstanak su u Bremenu imali Werder i Hoffenheim. Na kraju je završilo podjelom bodova (2-2), makar je Werder do 86. minute vodio sa sigurnih 2-0. No, do kraja ogleda je Sven Schipplock postigao dva pogotka, onaj drugi u prvoj minuti sudačke nadoknade iz zaleđa. Kod domaćina je cijeli ogled s klupe odgledao Mateo Pavlović.

Isti je rezultat postignut na ogledu Hannovera i Mainza (2-2), koji su tako ostali spokojni u sredini bundesligaške ljestvice, dok se Greuther Fürth počeo kasno buditi. Pobijedila je ta momčad Stuttgart u gostima s 2-0, ali do spasa Greuther Fürthu i dalje nedostaje čak devet bodova. Recimo da je Greuther Fürth dobio ovim drugu utakmicu zaredom u gostima.

Subotnji program završava velikim derbijem dortmundske Borussije i minhenskog Bayerna. Bit će to predigra za ono što će se dogoditi 25. svibnja na Wembleyju, kada te dvije momčadi igraju finale Lige prvaka. (TS)