Lakić promašio penal, Kaiserslautern slab

Nogometaši Kaiserslauterna startali su u ovosezonsko izdanje Bundeslige s dvije vezane pobjede. U preostalih šest kola upisali su još samo bod...

U nedjelju im je četvrti uzastopni poraz nanijela gostujuća momčad Eintrachta, a bilo je rezultatski sigurnih 3-0 sastava koji je stopostotan iz posljednjih 270 bundesligaških minuta. Na pobjede protiv Nürnberga (2-0) i Stuttgarta (2-1) nadograđena je i ova nedjeljna, kojom je momčad dokazala dobru formu.

Sve je možda moglo biti i drugačije da u 26. minuti utakmice udarac Srđana Lakića s bijele točke nije zaustavio golman Nikolov. Rezultat je tada još bio onaj početni. Inače, hrvatski nogometaš sam je izborio jedanaesterac nakon što ga je u duelu unutar kaznenog prostora nepropisno zaustavio Tzavellas.

Kazna je za domaćina stigla u posljednjoj minuti prvoga poluvremena, kada je Gekas pogodio za 1-0. Loptu je u toj akciji izgubio novopečeni hrvatski reprezentativac Ivo Iličević. Gekas, koji se u rujnu oprostio od grčke reprezentacije, zabio je u 67. za povećanje vodstva. Udarcu je prethodilo ubacivanje iz kuta. Golom s nekih šest metara Meier je u 83. minuti postavio konačnih 3-0.

Iličević i Lakić (požutio u 88. zbog prekršaja) odigrali su kompletan susret.