U sjajnoj formi

Lakić i Petrić raspucani: Zabili svaki po dva komada!

Srđan Lakić je u sjajnoj formi tijekom priprema Wolfsburga, što se potvrđuje iz utakmice u utakmicu. Hrvatski nogometaš i u subotu je zabio za "vukove" koji su u prijateljskom dvoboju pobijedili četvrtoligaša njemačkog Germaniju Halberstadt s 4-2...

Lakić je igrao samo u drugom poluvremenu što mu je bilo dovoljno da postigne dva pogotka i donese svojoj momčadi pobjedu. Dubrovčanin je zabio za 3-2 u 47. i za 4-2 u 72. minuti. Preostala dva gola za Wolfsburg su u prvom dijelu postigli Bas Dost i Patrick Helmes.

Sudeći prema pripremnim utakmicama, hrvatski nogometaš Mladen Petrić mogao bi biti veliko pojačanje za Fulham. U subotu je londonski klub u Weingartenu odigrao 2-2 protiv Kaiserslauterna, a Petrić je bio dvostruki strijelac.

Micanski i Bunjaku su već u prvih 16 minuta donijeli lijepu prednost donedavnom njemačkom prvoligašu, ali Petrić je u 21. minuti smanjio na 2-1, da bi u nastavku, točnije u 70. minuti, donio svojoj momčadi i izjednačenje. Utakmica je, inače, u drugom poluvremenu bila nakratko prekinuta zbog jakog pljuska.

Petrić je, podsjetimo, zabio jedan pogodak i u srijedu kada je Fulham s 4-0 pobijedio Lokomotive iz Leipziga.

Ivica Olić je odradio prvih 45 minuta za "vukove" igrajući na krilnoj poziciji. Magathova je momčad ovime završila prvi dio priprema, a u utorak putuje u turneju po Kini.

Everton je odigrao 1-1 u pripremnoj utakmici protiv škotskog Motherwella. Strijelac za engleski klub bio je Shane Duffy u 34. minuti, a Nikica Jelavić je odigrao drugo poluvrijeme za "toffeese".

Spomenimo i da je Manchester United na južnoafričkoj turneji odigrao 1-1 protiv Ajaxa iz Cape Towna. Najbitnije stvari su se dogodile u samoj završnici - Alcardo van Graan je zabio za domaće u 87. minuti, a u posljednjoj je minuti izjednačio Bebe. (TS)