L'Equipe hvali Lovrena: Bio je stup obrane Lyona

U posljednjoj utakmici 14. kola francuskog Le Championnata nogometaši Lyona su na gostovanju pobijedili Lens s 3-1, te se tako popeli na osmo mjesto ljestvice...

Unatoč slabim igrama u uvodnom dijelu sezone Lyonov zaostatak za onima najboljima uopće nije velik - imaju samo dva boda manje od vodeće dvije momčadi, Lillea i Montpelliera.

Iako su kod Lensa gubili 1-0 (strijelac Akale u 24. minuti) Lyon je u nastavku posve okrenuo rezultat u svoju korist, te uvjerljivo pobijedio 3-1. Bafetimbi Gomis je postigao dva pogotka, dok je sve golom za 3-1 zaključio Argentinac Lisandro Lopez u 89. minuti.

Po sudu francuskog dnevnika L'Equipea hrvatski nogometaš Dejan Lovren je bio vrlo dobar u svojim obrambenim zadacima tijekom 90 minuta kod Lensa. S ocjenom 6 je bio najbolji igrač u obrani Lyona, dok je najbolje ocijenjeni pojedinac bio Gourcuff koji je u 46. minuti na travnjaku zamijenio bosansko-hercegovačkog nogometaša Miralema Pjanića i u nastavku radikalno promijenio stanje na travnjaku u korist svog Lyona.

Hrvatski reprezentativni vratar Vedran Runje, golman Lensa, je ocijenjen peticom.