Giovinco donio pobjedu

Juventus i Catania u četvrtfinalu Kupa Italije

Juventus je u Torinu u ogledu osmine finala Kupa Italije pobijedio Cagliari s 1-0, dok je Catania u gostima kod Parme slavila nakon boljeg izvođenja penala 5-4. Nakon 90 i 120 minuta igre bilo je 1-1…

Bile su to dvije utakmice za brzi zaborav. Juventus je, dojam je, protiv Cagliarija igrao točno onoliko koliko je bilo potrebno za prolaz u četvrtfinale, u kojem ga očekuje bolji iz sraza Milana i Reggine.

Pogodak je u 57. minuti postigao Sebastian Giovinco. Nakon pogreške gostujuće obrane, spretno je prihvatio poklon i niskim udarcem lijevom nogom s nekih šest metara donio je pobjedu ''staroj dami''.

Parma je u domaćem ogledu protiv Catanije povela već u 12. minuti golom Pabona, ali je samo sedam minuta kasnije poravnao Lodi iz kaznenog udarca.

Pri izvođenju jedanaesteraca je Barientos promašio u prvoj seriji za Cataniju, ali su kasnije za Parmu bili neuspješni Parolo i Paletta, pa su slavili gosti.

Catania u četvrtfinalu čeka boljeg iz sraza Lazija i Siene. (TS)