breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Skromni Miro

Kritike hrvatskom reprezentativcu: Zašto on nije postupio kao Klose?

Njemački nogometaš Miroslav Klose ostao je skroman nakon poteza koji je zadivio cijeli nogometni svijet.

Klose je u susretu 5. kola talijanske Serie A priznao da je rukom postigao pogodak, iako je sudac već pokazao na centar.

Lazio je nakon svega pet minuta igre poveo u Napulju protiv Napolija, ali je pogodak, nakon priznanja Klosea sucu da je isti postigao rukom, poništen. Doista rijedak čin fair playa u današnjem svijeta i za svaku pohvalu. Mnogi su ovaj čin Nijemca nazvali herojskim.

''Bio sam u zraku i lopta mi je jednostavno pala na ruku, nije bilo namjere. To je bila sasvim normalna stvar za napraviti. Nema ništa herojsko u tome'', rekao je skromni Klose.

Iskrenost se Kloseu, a ni Laziju, nije isplatila s obzirom da je Napoli u konačnici razbio rimsku momčad (3-0) uz hat-trick Edinsona Cavanija.

Njemački dnevnik Bild optužio je pak hrvatskog reprezentativca i člana HSV-a Ivu Iličevića da je odglumio prekršaj za penal u dvoboju protiv Borussije Möchengladbach. Martin Stranzl ga, tvrdi Bild, nije ni dotaknuo.

Da stvar bude gora, Stranzl je dobio izravni crveni karton tako da je Borussia od 53. minute imala igrača manje. Mala je utjeha za domaće bila u tome što je Rafael van der Vaart promašio udarac s bijele točke. Utakmica 5. kola Bundeslige završila je rezultatom 2-2, a Borussia je do izjednačujućeg pogotka stigla u sudačkoj nadoknadi.

"Iličević je spektakularno pao. Voljeli bismo da smo u toj situaciji vidjeli malo više poštenja. Kao kod Miroslava Klosea", piše Bild. Hrvatski reprezentativac nije ništa rekao sucu, a poslije utakmice je branio svoj pad bez dodira.

''Bacio sam se kako bih se zaštitio. U suprotnom bi me Stranzl pokosio'', prenosi Bild Iličevićeve riječi.

Stranzl je na koncu dobio jednu utakmicu suspenzije tako da u subotu neće moći igrati protiv Borussije Dortmund. (TS)