Kranjčar napokon zaigrao od prve minute ali Spursi poraženi

U subotu su nogometaši Boltona i Tottenhama odigrali uvodnu utakmicu 11. kola. Nakon pravog vatrometa u posljednjih pola sata završilo je pobjedom domaćina 4-2...

U samoj najavi utakmice čak su i engleski mediji našli za shodnim da kao udarnu vijest izraze činjenicu da će prvi put ove sezone, od 1. minute, u dresu Tottenhama, a u nekoj utakmici Premiershipa, zaigrati hrvatski reprezentativac Niko Kranjčar.

Odlučio se napokon trener Tottenhama Harry Redknapp za takvu opciju, ponajprije zbog ozljede Nizozemca Rafaela van der Vaarta. Osim Kranjčara od starta je u postavi Tottenhama bio Luka Modrić, dok je Vedran Ćorluka cijelu utakmicu proveo na klupi za pričuve. Stipe Pletikosa, pak, nije bio u kadru, dok je na drugoj strani Ivan Klasnić cijeli ogled pratio sa Boltonove klupe.

Apsolutni junak utakmice bio je Kevin Davies koji je tri puta "rušio" Tottenhamovog vratara Gomesa i najzaslužniji je što su igrači Boltona proslavili treću pobjedu ove sezone.

Također, na Reebok stadionu su se odigrala dva posve različita poluvremena. U prvom ritam igre nije bio toliko žestok, ali se posve rasplamsalo u nastavku. Iz prvih 45 minuta tako ostaje zabilježen tek pogodak Daviesa u 31. minuti.

Sjajnim udarcem Islanđanina Steinssona u 56. minuti Bolton je poveo 2-0, a kada je Davies u 76. sigurno realizirao jedanaesterac za 3-0 činilo se da Redknappovoj momčadi nema spasa.

No, s obzirom da se u tim trenucima igralo krajnje otvoreno na obje strane, šanse su doslovno frcale svake minute, a golovima Huttona i odličnim udarcem ljevicom Rusa Pavljučenka gosti iz Londona su tri minute prije kraja došli do 3-2 i na prag osvajanja barem boda.

Ipak, u tu subotu je travnjakom vladao Kevin Davies, pa je njegova bila i "zadnja". Zabio je u 90. za konačnih 4-2.

Niko Kranjčar je igrao do 78. minute i jednom se u drugom dijelu našao u prilici. Ipak, njegov udarac s desetak metara iskosa je otišao debelo iznad grede. Bio mu je ovo treći nastup uopće u Premiershipu ove sezone, a zanimljivo da niti jednom u tim slučajevima Tottenham nije slavio. Zadnji put je Kranjčar nastupio u 4. kolu protiv West Bromwicha, kada je osvojen bod (1-1).

Isto tako, obje su momčadi tijekom ogleda po jednom pogodile okvire suparničkih vratiju.

Ovom pobjedom se Bolton na ljestvici izjednačio s Tottenhamom, te oba kluba sada imaju po 15 bodova. Nalaze se na petom, odnosno, šestom mjestu.

Premiership, 11. kolo:

Bolton - Tottenham 4-2 (Davies 31, 76-11m, 90, Steinsson 56 / Hutton 79, Pavljučenko 87)

Redoslijed: 1. Chelsea 25 (-1), 2. Arsenal 20 (-1), 3. Manchester United 20 (-1), 4. Manchester City 17 (-1), 5. Bolton 15, 6. Tottenham 15...