Prestigli Everton, ali...

Kraj agonije Arsenala: Sjajni Podolski i majstorija Girouda!

U posljednjem susretu 34. kola Premiershipa Arsenal je na Emiratesu ugostio u gradskom derbiju West Ham i slavio s 3:1. Ovom pobjedom momčad Arsenea Wengera vratila se na četvrto mjesto na ljestvici.

I dok je West Ham u sredini ljestvici s malim šansama za ispadanje, Arsenalu je svaki bod presušno potreban u borbi za četvrto mjesto i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. Unatoč ulasku u finale FA Cupa, Arsene Wenger nije mogao biti zadovoljan formom svojih igrača jer je Arsenal u utakmicu ušao uz Sunderland kao jedina momčad koja u posljednja četiri kola nije ostvarila pobjedu.

Topnici niti u ovaj susret nisu ušli najbolje, teško su ulazili u čiste prilike u početnoj fazi utakmice, a kada je West Ham poveo u 40. minuti pogotkom Matta Jarvisa nakon loše reakcije obrane domaćina, činilo se kako će to biti još jedna frustrirajuća večer za Arsenal. Međutim već četiri minute kasnije Arsenal dolazi do poravnanja i to pogotkom Lukasa Podolskog kojem očito West Ham odgovara jer je bio strijelac u posljednja tri susreta protiv gradskog rivala.

Na odmor se otišlo s poravnatih 1:1, a već u desetoj minuti drugog dijela Arsenal je poveo.

Vermaelen je ubacio dugačku loptu u kazneni prostor, fantastično ju je primio Olivier Giroud i rutinirano pogodio mrežu Adriana.

Nastavio je Arsenal s dobrom igrom i u narednim minutama, a na treći pogodak je čekao sve do 78. minute kada je Podolski lakoćom poentirao za konačnih 3:1 i spriječio nervoznu završnicu za domaćina.

Ova pobjeda odvela je Arsenal na bod ispred Evertona od kojeg ima utakmicu više dok šestoplasirani Tottenham zaostaje sedam bodova.