Kelava i Livaja na klupi

Kovačiću manje od pola sata u remiju Intera, Milan pobijedio Sampdoriju

Nogometaši Milana treći put su ove sezone vezali dvije prvenstvene pobjede u Seriji A. Tri u nizu, pak, još uvijek nisu ostvarili…

Ove nedjelje, u utakmici 25. kola talijanske Serije A, Milan je u gostima pobijedio Sampdoriju s 2-0, a pogotke su dale nove snage kluba sa San Sira. Marokanac Adel Taarabt je u 12. minuti bio strijelac prvog gola, dok je Francuz Adil Rami zapečatio sudbinu domaćina pogotkom u 58. minuti za konačnih 2-0.

Sampdoria 0-2 AC Milan Highlights 23.2... by HDPeak

Inter, druga milanska momčad, nije bila tako uspješna ovog vikenda, pa je tako uzeo samo domaći bod u ogledu protiv Cagliarija (1-1). Gosti sa Sardinije su i vodili, ali je u 52. minuti Rolando izjednačio, da bi do kraja utakmice trajala prava invazija Interovih napada koja na kraju nije urodila pogotkom.

Pogodili su domaći igrači u završnici i gredu, Guarin je topovskim slobodnim udarcem s preko 30 metara opasno zaprijetio, ali je ostalo 1-1. Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić je u igru za Inter ušao u 66. minuti.

Inter 1-1 Cagliari 23.02 ourmatch.net by ourmatch

Ivan Kelava sa strane Udinesea i Marko Livaja sa strane Atalante su ogled te dvije momčadi pratili s klupe za pričuve. Završilo je bez pobjednika (1-1) što je Atalanti tek peti bod na strani ove sezone (drugi remi uz jednu pobjedu).

Sva tri boda je u ranijem terminu uzela Verona kod Livorna (3-2), makar je bilo opasno poslije 3-0 vodstva gostiju, dok je Chievo s elegantnih 2-0 svladao Cataniju, kod koje je na klupi ostao Bruno Petković. (TS)

Serie A, 25. kolo:

Udinese - Atalanta 1-1 (Di Natale 71-11m / Brivio 24)

Inter - Cagliari 1-1 (Rolando 52 / Pinilla 40-11m)

Chievo - Catania 2-0 (Thereau 37-11m, Rigoni 68)

Sampdoria - Milan 0-2 (Taarabt 12, Rami 58)

Livorno - Verona 2-3 (Paulinho 72, Greco 73 / Janković 33, Romulo 43, Toni 45+1)