Vodili 2:0...

Kovačić opet na klupi, Inter prosuo pobjedu

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odgledao je s pričuvne klupe svih 90 minuta ogleda 31. kola Serije A u kojem je njegov Inter odigrao kod Livorna 2-2, iako je vodio s 2-0…

Činilo se da Inter drži utakmicu pod kontrolom, nakon što je Hernanes u 37. minuti doveo goste u vodstvo, a Rodrigo Palacio je lijepim udarcem iz voleja udvostručio prednost gostiju u zadnjoj akciji u prvom poluvremenu.

Međutim, Livorno se velikim naporom uloženim u nastavku vratio u igru i na kraju osvojio vrijedni bod u borbi za ostanak.

Paulinho je krasnim pogotkom desnom nogom pod gredu nakon kornera u 54. minuti smanjio na 2-1. Kod izjednačujućeg pogotka domaćina, grubo je pogriješio Kolumbijac Fredy Guarin, koji je ušao u igru u 69. minuti. Njegov pokušaj vraćanja lopte vrataru Samiru Handanoviču gotovo s polovice terena presjekao je Livornov naturalizirani Švicarac Innocent Emeghara, te je hladnokrvno matirao gostujućeg slovenskog vratara.

Livorno 2-2 Inter All Goals by all-goals

Interu je ovo bila treća uzastopna utakmica bez pobjede. Na ljestvici drži 5. mjesto s 49 bodova, dva više od Parme koja ima susret manje.

Udinese je na svom terenu pobijedeio Cataniju 1-0 pogotkom veterana Antonija Di Natalea u 68. minuti. Igor Bubnjić odgledao je cijelu utakmicu s pričuve za klupe u domaćem sastavu, kao i Bruno Petković kod gostiju. (TS)