13. pobjeda zaredom

'Kova' ušao, Inter preokrenuo protiv Fiorentine: Sjajan gol Cambiassa!

Nogometaši Intera pobijedili su Fiorentinu na svome San Siru s 2-1 u posljednjoj utakmici 5. kola talijanske Serije A. Izbili su time na drugo mjesto ljestvice…

Fiorentina je posljednji put slavila protiv ''nerazzurra'' pred njihovim navijačima u svibnju 2000. godine kada je ljubičasti dres nosio legendarni Gabriel Batistuta. Otada je Inter nanizao 11 pobjeda u prvenstvu i jednu u Talijanskom kupu, a niz je nastavljen i u četvrtak iako su gosti iz Toskane vodili.

Povela je Fiorentina u 60. minuti pogotkom Giuseppea Rossija s bijele točke. Prethodio je tome prekršaj Juana Jesusa nad Joaquinom u kaznenom prostoru. Odmah nakon toga je domaći trener Walter Mazzarri uveo u igru našeg Matea Kovačića, a crno-plavi su do kraja došli do preokreta i četvrte pobjede u pet kola.

cam by 57ouy

Nakon Kovačićeva kornera u 72. minuti lopta se odbijala pred golom gostiju. Na koncu ju je Hugo Campagnaro glavom prebacio do Estebana Cambiassa, a ovaj ju je akrobatski zakucao u mrežu brazilskog vratara Neta. Zanimljivo, bio je to Cambiassu šesti gol u Seriji A protiv Fiorentine koja mu je očito omiljena meta. Pobjedu je Interu u 83. minuti donio Brazilac Jonathan nakon proigravanja Ricarda Alvareza.

21 by 57ouy

Dodajmo još da mladi hrvatski nogometaš Ante Rebić ni ovom prilikom nije debitirao za Fiorentinu kojoj je ovo prvi poraz ove sezone. (TS)