Spasili Ranierija

Konačno prekinut post Intera: Do pobjede nakon sedam kola!

U završnici utakmice 27. kola Serije A u Veroni nogometaši Intera zabili su dva pogotka domaćinu Chievu za 2-0 pobjedu...

Time su Milanezi spasili posao svom treneru Claudiju Ranieriju, koji je dočekao prvu pobjedu nakon sedam prvenstvenih dvoboja, odnosno nakon devet natjecateljskih utakmica. Posljednji su put njegovi puleni slavili na San Siru protiv Lazija 22. siječnja.

Walter Samuel glavom je u 87. minuti neometan s visine peterca zabio nakon kornera Wesleyja Sneijdera. Bio je to njegov prvi pogodak u 19. ovosezonskom nastupu u Seriji A, te čak četvrti koji je tijekom karijere u Interovu dresu zabio veronskom sastavu.

Na ubacivanje Javiera Zanettija tri je minute kasnije glavom pogodio i Diego Milito. Bio je to njegov 14. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Još su jednu lijepu večer svojim navijačima pružili nogometaši Napolija deklasiravši na San Paolu Cagliari 6-3 za proboj na četvrto mjesto na ljestvici. Bila je to njihova šesta uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Za sastav Waltera Mazarrija u listu strijelaca upisalo se šest različitih nogometaša, ne i najbolji strijelac Edinson Cavani, koji je ušao u igru nakon sat vremena umjesto Ezequiela Lavezzija.

Za goste je sva tri pogotka postigao Argentinac Joaquin Larrivey.